Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi

Türkiye, Sağlık Turizminin dünyadaki gözdesi konumunda… Uzman doktorların niteliği ve niceliği bakımından son derece zengin bir ülke olan Türkiye, her yıl milyonlarca sağlık turisti ağırlıyor.

Turizm tesisleri ve olanaklarının genişliği, nitelikli muayenehane ve hekimler tarafından verilen evrensel kalite standartlarındaki sağlık hizmeti, döviz bazında son derece uygun hale gelen tedavi maliyetleri, yabancı dil bilen tıbbi personel sayısı ve daha birçok faktör; dünyanın her yerinden insanın ülkemizde tedavi olmayı tercih etmesini sağlıyor.

Avrupa ülkelerinden, Rusya ve Ukrayna gibi kuzey ülkelerinden, Orta Asya Cumhuriyetlerinden, Ortadoğu ve İran Coğrafyasından çok sayıda insanın sağlık amacıyla ziyaret ettiği Türkiye’nin en çok rağbet gören sağlık kuruluşlarından biri de dermatoloji muayenehaneleri.

Türkiye kozmetik dermatolojide dünyanın en tecrübeli hekimlerine sahip… Ameliyatsız estetik uygulamaları, lazerli tedaviler, cilt yenileme uygulamaları ve cilt hastalıklarının tedavisi konusunda uzman dermatolog hekimlerimiz, tüm dünyanın tercihi olmuş durumda.

Adana Dermatoloji Muayenehanesi Kurucusu Uzman Doktor Fatma Menteş de evrensel kalite standartlarında bir sağlık hizmeti, üst düzey teknolojik donanım, mesleki uzmanlık ve tecrübe ile hem yerli hem yabancı hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye Dermatoloji Uygulamalarında Başarılı Mı?

Türkiye yüksek kalitedeki sağlık hizmetlerinin, dünyanın diğer ülkelerine kıyasla çok daha uygun maliyetlerle sağlandığı bir ülke olarak tanınmaktadır. Dermatoloji alanı da Türkiye’nin en başarılı olduğu tıp branşlarından biridir.

Türkiye’de hizmet veren dermatolog hekimler cilt hastalıklarının tanı ve tedavisinde başarılı olduğu kadar kozmetik dermatoloji uygulamaları ile de beğeni toplamaktadır.

Yabancı dil bilen tıbbi personelleri, üst düzey teknolojiye sahip teknik donanımları, nitelikli ve tecrübeli hekimleri ile Türkiye, dermatoloji konusunda son derece başarılı bir ülkedir.

Özel Dermatoloji Muayenehanesi Tercih Etmek Daha Mı Avantajlı?

Türkiye hem kamu hastanelerinde hem de özel hastane ve sağlık kuruluşlarında yüksek nitelikli sağlık hizmeti sunan bir ülke. Ancak sağlık turistleri daha hızlı ve kişiselleştirilmiş bir bakım deneyimi yaşamak ister.

Bu yüzden tercihleri özel bir dermatoloji muayenehanesi ve dermatolog hekim olmaktadır. Kamu hastaneleri ile kıyaslandığında daha yüksek maliyetli olsalar bile, sağlık turistleri ülkelerindeki maliyetlerden çok daha uyguna tedavi olabilmektedirler.

Üstelik özel dermatoloji muayenehanelerinde daha esnek randevu sürelerinin olması takvim açısından hastalara büyük avantaj sağlar. Bekleme süreleri daha kısadır. Bununla birlikte çok daha kapsamlı bir bakım isteyen hastalar da özel dermatoloji muayenehanelerini tercih ederler.

Sağlık Turizminde Neden Adana Tercih Edilmeli?

Sağlık turistleri, yalnızca tedavi olup doğruca ülkelerine dönmek istemezler. Mümkün olduğunca turistik bir seyahat ve tedaviyi birleştirmek isterler. Bunun için tedavi olunacak sağlık merkezi kadar, seyahat edecekleri şehrin turistik olanaklarına da önem verirler.

Adana hem hava limanı hem karayolu hem de demiryolu ile hem de Mersin Limanı üzerinden demiryolu ile ulaşımın sağlanabileceği ulusal ve uluslararası bir merkez niteliğinde.

Roma İmparatorluğu döneminden bu yana popüler bir yerleşim merkezi olan adana, eşsiz bir tarihi dokuya sahip. Bu özelliği ile kültür turizmini önemseyen çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor.

Bunun yanı sıra Adana kelimenin tam anlamıyla bir festivaller şehri. Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Altınkoza Uluslararası Film Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı, Kebap Festivali ve Lezzet Festivali tüm dünyadan turistlerin ilgisini çekiyor.

İnsanlar tedavi olurken aynı zamanda bu festivallere katılarak unutamayacakları anılar biriktiriyorlar.

Güneşli gün sayısının fazlalığı ve ılıman Akdeniz iklimi sayesinde Adana her mevsim ziyaret edilebilecek bir lokasyon. Aynı zamanda bir gastronomi cenneti. Coğrafi ve sosyolojik olarak çok sayıda kültürden etkilenmiş zengin Adana Mutfağı da sağlık turistleri için bir çekim alanı oluşturuyor.

Şehirde yer alan çok sayıda nitelikli restoran ve eğlence mekanı, Adana’yı Türkiye’nin en ziyaret edilesi şehirlerinden biri haline getiriyor. Adana’yı sağlık turizmi açısından tercih edilmesi gereken bir bölge haline getiren özellikleri sıralamamız gerekirse:

  • Lokasyon Avantajı
  • Direk uçuş
  • Tarihî ve kültürel gezi alanları
  • Gastronomi konusunda zengin mutfağı
  • İklim koşulları
  • Tedavi fiyatlarının uygun olması
  • Adana’nın İzmir, İstanbul ve Antalya gibi şehirlerle kıyaslandığında daha ucuz olması
  • Beş yıldızlı konaklama tesisleri…

Cildimle İlgili Bir Sorunda Kime Danışabilirim?

Dermatolog hekimler, tırnak, saç ve cilt hastalıklarının tedavisinde uzmanlaşmış, tıp doktorlarıdır. Cilt sağlığınızla ilgili her endişenizde mutlaka uzman bir dermatoloğa başvurmanız gerekir.

Bazı cilt sorunları başka sağlık sorunları ile ilişkili olabilmektedir. Çoğu vakada cildinizde meydana gelen sorunlar, başka sağlık sorunlarının semptomu olarak ortaya çıkabilir. Bu yüzden cildinizde normal olmayan bir durumla karşılaştığınızda geç kalmadan uzman bir dermatolog hekime başvurarak erken tanı ve tedavi imkanlarından yararlanmalısınız.

Siz de medikal estetik tedaviler, lazerli tedaviler, cilt hastalıkları, botoks ve dolgu uygulamaları için Türkiye’de, Adana’da hizmet veren Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Formu

Kampanyalardan haberdar olmak için elektronik ileti almak istiyorum.

Bilgilendirme ve Aydınlatma Metni'ni Okudum ve Kabul Ediyorum.

Hemen Randevu Al