Fotona SP Dynamis

Fotona SP Dynamis

Kozmetik Dermatoloji uygulamalarında lazerli tedavilerden pek çok alanda yararlanılmaktadır. Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş, Fotona SP Dynamis cihazı ile modern estetik lazer tedavilerinde en üst düzey teknolojiyi hastalarının hizmetine sunuyor.

Fotona SP Dynamis teknolojisi birbirini tamamlayan iki farklı lazer dalga boyunu birleştiren ve etkilerinden dolayı hem estetik tedavilerde hem jinekoloji alanında hem de cerrahi bazı tedavilerde kullanılan bir cihazdır.

Yüz gençleştirmeden sıkılaştırmaya, leke tedavisinden germeye kadar pek çok farklı amaçla kozmetik dermatoloji alanında kullanılmaktadır. Başarılı ve kalıcı sonuçlarıyla dikkat çeken Fotona SP Dynamis teknolojisi, pek çok cilt sorununun ameliyatsız ve konforlu biçimde tedavi edilmesine olanak sağlar.

Sahip olduğu yüksek enerjili dalga boyu sayesinde cildin hem dermis tabakasına hem de epidermis tabakasına etki edebilmektedir. İyileşme süresi son derece hızlı olan bu tedaviler hasta için büyük bir konfor sağlar.

Tüm cilt tiplerinde, cilde herhangi bir zarar vermeden uygulanabilmektedir. Özellikle akne tedavisinde ve cilt sıkılaştırma uygulamalarında dünyada en çok tercih edilen cihazlar arasında yer alır. Bir diğer önemli özelliği ise cildin hassas bölgelerindeki biçimsiz damar görünümlerinin tedavisinde son derece başarılı olmasıdır.

Fotona SP Dynamis Hangi Durumlarda Kullanılır?

 • Fraksiyonel cilt yenileme ve gençleştirme uygulamaları
 • Yara izlerinin tedavisi
 • Akne ve akne izlerinin tedavisi
 • Göz kapağı estetiği
 • Dört boyutlu yüz gençleştirme uygulamaları
 • Keloid tedavisi
 • Cilt sıkılaştırma uygulamaları
 • Epilasyon
 • Ablatif ve non-ablatif cilt yenileme uygulamaları
 • Hamilelik sonrası oluşan çatlakların tedavisi
 • İyi huylu cilt lezyonlarının tedavisi
 • Rosacea tedavisi
 • Kılcal damar tedavileri
 • Cilt lekelerinin ve renk farklılıklarının tedavisi
 • Lazer lipoliz uygulamaları
 • Genital estetik uygulamaları
 • Aşırı terleme tedavileri
 • Tırnak mantarlarının tedavisi

Fotona SP Dynamis cihazı dekolte bölgesi, bacaklar, el, yüz ve boyun bölgeleri başta olmak üzere cildin, ihtiyaç duyulan her bölgesinde kullanılabilmektedir.

Fotona SP Dynamis Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Fotona SP Dynamis teknolojisi, cildin gereksinim duyduğu tedavi türüne göre ayda 3-5 seans olarak kullanılabilmektedir. Üstelik her mevsim bu cihazın kullanılması mümkündür. Seansların süresi, sıklığı ve tedavi sürecinin uzunluğuna her vakada dermatolog hekimler tarafından karar verilir.

Lazer tedavisi cilt yüzeyine uyguladığı ısı sütunları ile elastin ve kollajen sentezini tetikler. Yanık, akne ve yara izlerinin tedavisinde, ince kırışıklıkların görünümünün hafifletilmesinde ve çatlakların tedavisinde başarıl ile kullanılabilmektedir.

Lazer tedavilerinde hiçbir şekilde kesi açılmaz veya vücuda bir enjeksiyon uygulanmaz. Lazerli tedavilerin sonrasında hastalar gündelik hayatlarına kaldıkları yerden devam ederler.

Fotona SP Dynamis teknolojisi, kalıcı epilasyon uygulamalarında da tercih edilmektedir. Özellikle koyu ten rengine sahip insanlarda ve açık renk tüylerde de etkili olması Fotona SP Dynamis’i öne çıkaran unsurlar arasındadır.

Fotona SP Dynamis Nasıl Uygulanır?

Nd-YAG lazer, 1064 dalga boyuna sahiptir. Bu özelliği sayesinde cildin alt katmanlarına bile kolaylıkla etki edebilmektedir. Kılcal damar tedavileri, epilasyon uygulamaları ve siğil tedavilerinde başarı ile kullanılmaktadır.

Erbium-YAG lazerde ise dalga boyu 2940 seviyesindedir. Cildin yüzey katmanlarındaki cilt sorunlarının tedavisinde etkili şekilde kullanılır. Özellikle akne ve akne izleri, yara izleri tedavisinde ve peeling uygulamalarında tercih edilmektedir.

Fotona SP Dynamis Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tedaviye başlamadan önce, işlem uygulanacak bölge lokal anestezi etkili kremlerle uyuşturulur. Buna karşın yine de tedavi sırasında belli bir düzeyde yanma hissi yaşanabilmektedir. Tedavi sonrasında minik kızarıklıklar ve şişkinliklerin oluşması ise normal kabul edilir. Bu etkiler kısa süre içerisinde kendiliğinden geçecektir.

Dört boyutlu cilt gençleştirme uygulaması, cerrahi bir prosedür barındırmayan, güçlü bir lifting etkisi sağlayan lazerli bir tedavidir. Bu uygulama ile boyun ve yüz bölgesini aynı anda yenilemek mümkündür. Dekolte bölgesi, burun, çene, kulak önü, göz çevresi, boyun, yanaklar, alın, dudaklar ve ağız çevresi gibi çok sayıda bölge üzerinde uygulanabilmektedir.

Dört boyutlu cilt gençleştirme uygulaması dört farklı aşamadan meydana gelir

 • Erbium YAG Smoothlifting
 • FFAC3 Nd – YAG Rejuvenasyon
 • PIANO Nd – YAG sıkılaştırma uygulaması ve sıcak lipoliz
 • Erbium-YAG yüzeysel peeling uygulaması.

Dört boyutlu yüz gençleştirme tedavisinde hem içeriden hem de dışarıdan uygulama gerçekleştirilir. Cildin derin katmanlarına etki eder. Klasik cihazların nüfuz etmekte zorlandığı derin katmanlarda kollajen üretimini uyararak tetikler. Cildin elastikiyetini arttırarak parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar. Yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında süren seanslar öncesinde lokal anestetiz uygulanarak tedavinin konforlu geçmesi sağlanır

Fotona Er YAG Smooth lazer teknolojisi ile göz çevresinde meydana gelen kırışıklarla mücadele etmek mümkündür. Cildimizin doğal kollajen üretimini arttırmasını sağlayan bu tedavi sonrası göz çevresi kırışıklıkları önemli bir azalma gösterir. Cilt, kaybettiği elastikiyetini ve hacmini yeniden kazanır.

Alt ve üst göz kapaklarındaki torbalanmaların da küçülmesini sağlar. Ancak hastalar bu tedavi süresince kendilerini güneşin zararlı etkilerinden koruması gerekir. Bu yüzden de tedavi için kış ayları tercih edilir.

Hemen Randevu Al