Acnelan ile Akne Tedavisi

Acnelan ile Akne Tedavisi İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  --

 • Etki Süresi

  --

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  --

Acnelan ile Akne Tedavisi

Akne hem genç hem de yetişkin bireyler arasında sıkça görülen ve insanları psikolojik açıdan da olumsuz etkileyebilen dermatolojik bir sorundur. Akneler, stres etkisiyle ve hormonal faktörlerden kaynaklı olarak gelişebilmektedir. Yoğun stres yaşanılan dönemde adrenal bez kortizol gibi hormonlar ve androjen salgılanması artar.

Çoğu insanda bu salınım, yağ bezlerinin daha çok yağ salgılaması ve aknelerin oluşması için yeterli olmaktadır. Acnelan medikal peeling uygulaması, akne oluşumuna yatkın ve seboreik cilt tipleri için derinlemesine bir temizlik sağlar.

Acnelan İle Akne Tedavisi Nedir?

Acnelan Peel, aktif haldeki akne ile mücadele eden bileşenlerden oluşan, derinlemesine bir peeling etkisi sağlayan özel bir kombinasyondur. Akne oluşumuna yatkın ve seboreik ciltler üzerinde etkili, yoğun bir muayene tedavi yöntemidir. Acnelan Peel muayene tedavi ve evde bakım süreçlerinden oluşur. Tedavide akne tetikleyicilerini hedef alır ve aknelerin tekrar etmesini engeller.

Acnelan ile Akne Tedavisi hem hafif hem de şiddetli akneler üzerinde başarı ile kullanılabilmektedir. Aktif haldeki akne lezyonlarının azaltılması ve yeni akne lezyonlarının oluşmasını engellemekte cildin sağlıklı bir dengeye kavuşmasında etili olmaktadır. Evde bakım süreci de akne oluşumunu tetikleyen faktörleri hedef alarak peeling sonrası lezyonların tekrarlamasının önüne geçer.

Acnelan Akne Tedavisinin Faydaları

 • Aktif halde bulunan akneleri azaltır
 • Yeni sivilce oluşmasının önüne geçer
 • Cildin sağlıklı bir dengeye kavuşmasını sağlar
 • Gözeneklerde ve cilt yüzeyinde biriken kirleri temizler
 • Tıkanmış gözenekleri açar
 • Cilt dokusunda genel bir iyileşme sağlar

Acnelan Akne Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Acnelan akne tedavisi kişinin ve cildinin ihtiyaçları gözetilerek, kişiye özel olarak planlanır. Planlama tamamlandıktan sonra üç aşamalı tedavi sürecine geçilir. İlk olarak cilt, derinlemesine temizlenir. Ardından gözeneklerin kirlerden arındırılması için çok faktörlü bir maske uygulanır.

Maske uygulamasının ardından cildi yatıştırmak ve dengelemek için bir sprey uygulanır. Bu sayede maskenin nötralize olması sağlanır. Son olarak gözeneklere sızdırmazlık kalkanı uygulanarak gözeneklerin yatışması ve sıkılaşması sağlanır. Bu işlem aynı zamanda Acnelan tedavisinin eti süresini de önemli ölçüde uzatmaktadır.

İdeal sonuçlar için minimum üç ardışık tedavi uygulaması gerekir. Tedavi süresi ve sayısı, kişinin cilt tipine, akne lezyonlarının şiddetine bağlı olarak planlanır. Tedavi uygulamaları arasında genellikle 15 ila 24 günlük aralar verilmektedir.

Tedavinin etkisini korumak için evde bakım kurallarına titizlikle uymak şarttır. Daha şiddetli ve ciddi vakalarda akne sorununun tümüyle giderilebilmesi için her yıl iki ila dört tedavi uygulanması gerekebilir.

Tedavinin ardından cildinizde hafif bir sıcaklık hissedebilir, minik kızarıklıklar görebilir ve tahriş hissedebilirsiniz. Tedaviyi takip eden 3-5 gün içerisinde cildiniz soyulmaya ve giderek pürüzsüz temiz bir hale gelmeye başlar. İdeal sonuçlar elde etmek için doktorunuzun belirlediği tedavi planına titizlikle uymanız gerekir.

Siz de akne sorunlarınızdan kurtulup, pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, geç kalmadan Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Acnelan ile Akne Tedavisi Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Acnelan ile Akne Tedavisi hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Peeling Uygulamalar

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

içeriği görüntüle
Cosmelan - Dermamelan

Cosmelan - Dermamelan

içeriği görüntüle
tümünü incele
Hemen Randevu Al