Gençlik Aşısı İle Yüz ve Boyun Gençleştirme

Gençlik Aşısı İle Yüz ve Boyun Gençleştirme İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  90 Dk

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Gençlik Aşısı İle Yüz ve Boyun Gençleştirme

Yaşlanma etkilerine karşı mücadelede kullanılan medikal estetik tedaviler arasında en etkili yöntemlerden biri de gençlik aşısı uygulamasıdır. Gençlik aşısı ile yaşlanma etkilerini geciktirmek, hali hazırdaki cilt kusurlarını hafifletmek ve kişiye daha sağlıklı, ışıltılı bir görünüm kazandırmak mümkündür.

Herhangi bir cerrahi girişim barındırmayan gençlik aşısı ile yüz ve boyun gençleştirme uygulaması, cildin yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlar.

Gençlik Aşısı Nedir?

Bebeklik evresi, cildimizin en güzel ve en sağlıklı haline sahip oluruz. Her bebeğin cildi canlı ve pürüzsüzdür. Çünkü bebeklerin vücudunda yeterli miktarda hyalüronik asit bulunur. Yaşımız ilerledikçe hyalüronik asit, elastin ve kollajen düzeyimiz azalmaya başlar. Tüm bunlar cildin kendisini onarma sürecini aksatır. Gençlik aşısı ile cildimize ihtiyaç duyduğu besinler sağlanır.

Cilt sıkılaşır ve kendisini onarma yeteneğini yeniden kazanmış olur. Ciltte yaşlanma belirtilerinin en sık karşımıza çıktığı bölgeler arasında yüz ve boyun bölgesi gelir. Hatta pek çok insan cilt bakım rutinini yerine getirirken boyun bölgesini ihmal eder.

Bu da boyun bölgesinin yaşlanma izlerinden payına düşeni fazlasıyla almasına sebep olur. Gençlik aşısı ile yüz ve boyun bölgesindeki yaşlanma belirtilerini geciktirmek ve yavaşlatmak mümkündür.

Gençlik Aşısı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gençlik aşısı sigara, alkol, güneş ışınları, solaryum, çevresel etkenler ve benzeri faktörlerden dolayı zarar gören ciltlere uygulanır.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanır?

Her yetişkin, yirmili yaşlar itibariyle gençlik aşısı yaptırabilir. Yüz, boyun ve dekolte bölgesi en çok gençlik aşısı uygulanan bölgelerdir. Pek çok cilt sorunun hafifletilmesini sağlayan gençlik aşısı, dünya genelinde en yaygın yaşlanma karşıtı tedaviler arasındadır. Gençlik aşısı yaptırmaya erken yaşlarda başlamak, yaşlanma belirtilerini geciktirmemizi kolaylaştırır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı uygulamalarında standart bir protokol yoktur. Hastanın cildinin ihtiyaçlarına göre doktor kişiye özgü bir tedavi planlaması hazırlar. Genellikle iki veya üç seans uygulanan gençlik aşısı tedavisinde 10-15 günlük seans aralıkları bırakılır.

İğnelerle gerçekleştirilen gençlik aşısı tedavisi öncesinde bölge anestezik kremlerle uyuşturulur. Uygulama sonrasında minik kızarıklıklar ve şişlikler görülmesi doğaldır. Ancak tüm bu etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecektir. Tedaviden sonraki beş gün içerisinde hasta, cildindeki değişimleri fark etmeye başlar. Zamanla cilt daha canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanır.

Gençlik Aşısı İle Yüz ve Boyun Gençleştirme İşlemi Ne Sıklıkta Uygulanır?

Gençlik aşısı uygulamasının yılda iki kere yapılması tavsiye edilmektedir. 6 aylık periyotlarda tekrar edilen gençlik aşısı uygulamalarında uzun ömürlü sonuçlar elde edilebilmektedir.

Gençlik Aşısı ve Dolgu Arasındaki Fark Nedir?

Hyalüronik asit, medikal estetik tedavilerde sıkça kullanılan bir malzemedir. Dermal dolgu uygulamalarının vazgeçilmez unsurudur. Çünkü güvenli ve insan vücudu ile uyumludur. Gençlik aşısının dolgu uygulamalarından temel farkı, dolgu ömrünü uzatmak için kullanılan çapraz bağların, gençlik aşısında yer almamasıdır.

Gençlik Aşısı İle Yüz ve Boyun Gençleştirme Fiyatları

Gençlik aşısı uygulamalarının fiyat ve maliyetleri çeşitli faktörlere göre değişebilmektedir. Gençlik aşısı ile yüz ve boyun gençleştirme fiyatları hakkında güncel ve net bilgi almak için Uzman Dermatolog Hekim Uzman Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Gençlik Aşısı İle Yüz ve Boyun Gençleştirme Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Gençlik Aşısı İle Yüz ve Boyun Gençleştirme hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Gençlik Aşısı ve Uygulamaları

Gençlik Aşısı ile El üzeri Gençleştirme

Gençlik Aşısı ile El üzeri Gençleştirme

içeriği görüntüle
>Gençlik Aşısı ile Yüz ve Boyun Gençleştirme

Gençlik Aşısı ile Yüz ve Boyun Gençleştirme

içeriği görüntüle
tümünü incele
Hemen Randevu Al