Akne ve Akne Skarı Mezoterapisi

Akne ve Akne Skarı Mezoterapisi İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 Saat

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Akne ve Akne Skarı Mezoterapisi

Cilt dokusunu iyileştirmek için kullanılan akne ve akne izi mezoterapisi, cilt yüzeyindeki akne izlerini ve yara izlerini hafifletmekte son derece başarılı bir yöntemdir. Hazırlanan özel içeriğin, cildin alt katmanlarına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Akne mezoterapisi, kanül adı verilen ince iğnelerle uygulanır ve cildin kendisini yenilemesini teşvik eder.

Cildin ihtiyaç duyduğu mineraller, amino asitler, vitaminler ve diğer besleyici maddeler mezoterapi yöntemiyle cilde iletilir. Bu sayede cilt, üzerindeki hasarlı dokuyu onarmaya ve yeniden yapılandırmaya başlar.

Akne ve Akne Skarı Mezoterapisi Nedir?

Özellikle ergenlik döneminde kendisini gösteren akneler, ilerleyen yaşlarda da karşımıza çıkabilen bir cilt sorunudur. Ciltte yer alan yağ bezlerinin fazlaca aktif çalışması ile ortaya çıkar. Genel sağlık durumunuza olumsuz bir etkisi olmamasına karşın bizleri psikolojik ve estetik açıdan rahatsız eden bir cilt sorunudur.

Cildimizde sivilcelerin oluşmasına sebep olan 3 önemli faktör vardır. Bunlardan ilki karaciğerin aşırı derecede yağlanması diğeri bağırsak florasında yaşanan bozulma diğeri ise ergenlik döneminde yaşadığımız hormonal değişikliklerdir. Sivilceler, estetik görünüşünüzü bozmakla kalmaz aynı zamanda psikolojimizi ve özgüvenimizi de olumsuz etkiler.

Akne ve akne skarları mezoterapisi sayesinde kollajen üretimini uyarmak ve cildin kendi kendisini onarmasını sağlamak mümkündür.

Akne ve Akne Skarı Mezoterapisi Hangi İzler İçin Kullanılır?

Bu tedavi çok sayıda izin tedavisinde başarıyla kullanılabilmektedir. Ameliyat izleri, yara izleri ve sivilce izlerinin görünümünü önemli ölçüde azaltır.

Tedavi Süreci

Akne ve akne skarı mezoterapisi, uzman bir dermatolog hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. İlk olarak cilt, derinlemesine temizlenmeli sonrasında da anestezik bir krem kullanılarak uygulama bölgesi uyuşturulmalıdır. Sonrasında kişinin cildinin ihtiyaçları gözetilerek hazırlanan özel karışım, mikro iğneler aracılığıyla cilt altına enjekte edilmelidir.

Sonuçlar ve Süreç

Akne ve akne skarı mezoterapisi sonrasında ciltte minik şişlikler veya kızarıklıklar görülmesi normaldir. Bu etkiler kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçecektir. Uygulamanın kesin sonuçlarını görmek için birkaç çay beklememiz gerekir. Genellikle 3 seans olarak planlanan akne ve akne skarı mezoterapisi sonrasında herhangi bir özel bakım gerekmez.

Akne ve Akne Skarı Mezoterapisi Kimler İçin Uygundur?

Cildindeki izlerden kurtulmak isteyen birçok kişi bu tedavi için uygundur. Ancak tedavi öncesinde dermatolog hekiminizle gerçekleştireceğiniz muayene büyük önem taşır. Cilt tipiniz ve şikayetleriniz için en uygun tedavi seçenekleri değerlendirilir ve sizin için en ideal tedavi yöntemine karar verilir.

Güvenli bir tedavi olarak sınıflandırılan akne ve akne skarı mezoterapisi herhangi bir enfeksiyon riski yaşamamak adına mutlaka profesyonel bir muayenehanede, uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir.

Akne ve Akne Skarı Mezoterapisi Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Akne ve Akne Skarı Mezoterapisi hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Mezoterapi Uygulamaları

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

içeriği görüntüle
Leke Mezoterapisi

Leke Mezoterapisi

içeriği görüntüle
Boyun Mezoterapisi

Boyun Mezoterapisi

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al