Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 Saat

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Saç Mezoterapisi

Saç köklerinin çevresel etkenler ve genetik faktörlerden dolayı zamanla zayıflayarak dökülmesi pek çok insan için önemli bir sorundur. Son derece güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemi olan saç mezoterapisi ile daha sağlıklı saçların çıkması mümkündür.

Saç mezoterapisi kapsamında saç köklerine vitaminler, mineraller ve aminoasitler enjekte edilir. Estetik cerrahlar ve dermatolog hekimler tarafından yapılması gereken saç mezoterapisi hakkında merak edilenleri Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş sizler için anlattı.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Hem erkek tipi hem de kadın tipi saç dökülmelerinde etkili olan saç mezoterapisi, hormonal değişimlerden kaynaklanan saç dökülmelerinde, besin yetmezliğinden ötürü yaşanan dökülmelerde, çevresel koşullardan kaynaklanan saç dökülmelerinde ve canlılığını yitiren saç köklerinin yeniden sağlıklı bir hale getirilmesinde kullanılmaktadır.

Kıl köklerinin gereksinim duyduğu mineral, aminoasit ve vitaminlerin doğrudan hedef bölgeye enjekte edilmesiyle uygulanır. Doğal saç köklerinin kendilerini yenileme süreçlerini tetikleyen bir uygulamadır. Zamanla zayıflayan ve dökülen saç köklerinin yeniden canlanması için kullanılır.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanır?

Hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen saç mezoterapisi, özellikle hamilelik döneminde hormonal değişikliklerin etkisiyle saç kökleri zayıflayan veya menopoz sonrası saç dökülmesi şikayeti yaşayan kadınlar için son derece cazip bir tedavi seçeneğidir.

Saçlarımızın az ya da zayıf olması, son derece ciddi bir estetik sorundur. Saç dökülmesi zamanla sosyal ve psikolojik sorunlar da meydana getirir. Tedavide olumlu sonuçların görülmesi birkaç ay sürebilir.

 • Aşırı düzeyde stres faktörü sonucunda saç dökülmesi yaşayanlar
 • Hamilelikte yaşadığı hormonal dengesizliklerin türü saçları dökülenler
 • Menopoz nedeniyle saç dökülmesi sorunu yaşayanlar
 • Saç derisinde kuruluk ve kepeklenme gibi sorunlar yaşayanlar
 • İncelen ve canlılığını yitiren saç kökleri
 • Genetik yatkınlıktan kaynaklanan saç dökülmeleri
 • Bölgesel saç kayıpları ile seyredilen bölgeler
 • Vitamin ve mineral eksikliklerinden ötürü gücünü yitirerek dökülen saçlar saç mezoterapisinin kullanıldığı durumlardır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saçlarımızın büyümesini uyaran ve dökülmesini engelleyen maddeler saç mezoterapisi ile kafa derisine enjekte edilir. Saç mezoterapisinde kullanılan ilaçlar kişinin gereksinimlerine göre belirlenir. Mikro iğnelerle yapılan enjeksiyon sayesinde saç köklerimiz; ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve amino asitlere kavuşmuş olur. Bu uygulama ile hem saç köklerimizi besleyebilir hem de köklerin bağlı olduğu doku onarılabilir.

Saç Mezoterapisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sonuçların görülme süreci, kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Ancak genellikle 2 ila 3 ay içerisinde sonuçlar gözle görülür hale gelmeye başlar. Hatta bazı hastalarda birkaç hafta içerisinde iyi sonuçlar gözlenebilir. Ancak genellikle tedavinin etkisi 3 ila 6 ay arasında ortaya çıkmaktadır.

Saç mezoterapisi cildimizin alt katmanındaki protein yapılarının yeniden sentezlenmesini ve yenilenmesini sağlar. Mezoterapi içeriğinde yer alan hyalüronik asit ve amino asitler, cildin orta tabakasına enjekte edilir. Tedavi sonrasında cilt, kollajen üretimini hızlandırır ve kendisini daha çabuk onarma yeteneği kazanır.

Hamilelik veya emzirme süreci devam eden anneler, saç mezoterapisine uygun değildir. Bunun yanı sıra tedavide kullanılan etken maddelerden herhangi birine karşı alerjik reaksiyon gösteren hastalar da bu tedaviden yararlanamazlar.

Dünya genelinde sıkça uygulanan bu tedavide önemli bir yan etkisi saptanmış değildir. Ancak yine de uygulamaya geçmeden önce dermatolog hekiminizin saçlı derinizi detaylı şekilde analiz etmesi gerekir.

Kullanılan maddelere karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsanız saç mezoterapisi yaptıramazsınız. Bunun haricinde mikro iğnelerden kaynaklı kısa süreli, geçici morluklar ve kızarıklıklar dışında herhangi bir yan etki söz konusu değildir.

Tedaviden sonraki ilk 24 saat boyunca saçlı bölgenizi yıkamamalısınız.

Kişinin yaşadığı saç dökülmesinin şiddetine bağlı olarak seans sayısı değişebilmektedir. İhtiyaç duyduğunuz seans sayısına ve seans aralıklarına dermatolog hekiminizle yapacağınız muayeneden sonra karar verilir.

Saç Mezoterapisi Fiyatları

Saç mezoterapisi fiyatları hakkında güncel ve net bilgi almak için Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye bölgesindeki hastalarına hizmet veren Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Saç Mezoterapisi hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Mezoterapi Uygulamaları

Leke Mezoterapisi

Leke Mezoterapisi

içeriği görüntüle
Boyun Mezoterapisi

Boyun Mezoterapisi

içeriği görüntüle
Akne ve Akne Skarı Mezoterapisi

Akne ve Akne Skarı Mezoterapisi

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al