El Üzeri Mezoterapisi

El Üzeri Mezoterapisi İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 Saat

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

El Üzeri Mezoterapisi

Ellerimiz çevresel faktörlere ve kimyasal maddelere en çok maruz kalan organlarımızdandır. Bu da yıllar içerisinde ellerimizin yıpranmasına ve yaşlanma etkilerinden payına düşeni almasına yol açar. Zamanla ellerimiz kurur ve kırışır. Hatta pek çok insanda el üzeri cilt dokusunun damarların gözükmesine imkan tanıyacak kadar inceldiğini ve kişiyi olduğundan çok daha yaşlı gösterdiğini görürüz.

El üzeri mezoterapisi ile cildin kollajen üretimini yeniden arttırmak ve cilt dokusunun kendisini onarmasını sağlamak mümkündür. El üzeri mezoterapisi sayesinde ellerimiz kaybettiği nemliliğini yeniden kazanır. El üzeri mezoterapisi ile sizler de daha hacimli ve güzel görünen ellere sahip olabilirsiniz.

El Üzeri Mezoterapisi Nedir?

El derisi üzerinde meydana gelen lekeler, incelemeler, kırışıklıklar ve buluşmalardan kurtulmak için kullanılan bir tedavidir. Küçük iğnelerle uygulanan bu tedavide el derisinin gereksinim duyduğu besinler cilde enjekte edilir.

El Yaşlanmasının Belirtileri Nelerdir?

 • El üzeri derisinde damarları görünür hale getirecek kadar incelme
 • Kuruma
 • Kırışıklık
 • Güneş lekeleri
 • Buruşma
 • Kollajen liflerinin yıpranması ve azalmasından kaynaklanan hasar, el yaşlanmasının en önemli belirtileri arasındadır.

El Üzeri Mezoterapisinin Etkileri

 • El üzeri mezoterapisi sırasında cilde uygulanan hyaluronik asit, cildin kaybettiği nemini yeniden kazanmasını sağlar. Dolayısıyla kurumadan kaynaklı yıpranmalar tedavi edilir.
 • İncelen el üzeri dokusu yeniden hacim kazanır
 • Cilt zamanla daha parlak, canlı ve sıkı bir görünüme kavuşur.

El Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

El mezoterapisinde ilk olarak uygulama bölgesi, anestezik kremler kullanılarak uyuşturulur. Bu sayede kişi daha konforlu bir tedavi deneyimi yaşar. El üzeri mezoterapisi kapsamında 10 ila 14 günlük aralıklarla toplam 3 kez gençleştirme kürü enjeksiyonu gerçekleştirilir. El üzeri mezoterapisi 15 dakika gibi kısa bir zaman içerisinde tamamlanabilmektedir.

Uygulama sonrasında el üzeri cilt dokusunda minik kızarıklıklar veya küçük kabarcıklar görülmesi normaldir. Bu etkiler yaklaşık bir gün içerisinde kendiliğinden yok olacaktır.

El Üzeri Mezoterapisi Sonuçları Kalıcı Mıdır?

El üzeri mezoterapisi ile lekeler, kırışıklıklar ve incelme gibi sorunlar önemli ölçüde giderilir. Tedavi sonuçları 6 ila 8 ay süresince kalıcılığını korumaktadır. Yılda bir veya iki defa uygulanabilen bu tedavi, ellerimizin uzun süreler boyunca genç ve ışıltılı görünmesini sağlar.

El Gençleştirme Amacıyla Kullanılan Diğer Tedaviler Nelerdir?

 • El PRP
 • Fraksiyonel lazer
 • Hyaluronik asit bazlı dolgular
 • Kimyasal peeling

Boyun Mezoterapisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hayır uygulama öncesinde anestezik etkili kremlerle bölgenin uyuşması sağlanır. Bu sayede hastalar konforlu bir tedavi deneyimi yaşarlar.

Tümüyle kalıcı değildir. Sonuçların kalıcılığı cilt tipine, çevresel etkenlere ve kişinin yaşam tarzına göre değişebilmektedir. Ortalama bir süre vermek gerekirse, elde edilecek sonuçlar 6 ila 8 ay süresince kalıcılığını korur. Yılda bir veya iki defa tekrarlanan boyun mezoterapisiyle, etki süresini uzatmak mümkündür.

18 yaşını henüz doldurmamış kişilerde bu tedavi uygulanmamaktadır. Bunun yanı sıra hamilelik sürecindeki anneler veya kanser tedavisi gören bireylerde de mezoterapi işlemi tavsiye edilmez. Buna karşın tedavi içeriğindeki etken maddelerden herhangi birine alerjik reaksiyon göstermeyen herkes ihtiyaç duyduğu halde el üzeri mezoterapisi yaptırabilir.

El Üzeri Mezoterapisi Fiyatları

Mezoterapi işleminin uygulanacağı bölgenin büyüklüğü ve işlemin niteliği, tedavinin fiyatlarını etkilemektedir. Düşük fiyatların cazibesine kapılarak uzman olmayan ellere kendimizi emanet etmekten kaçınmalıyız. Boyun mezoterapisi işlemi, uzman bir hekim tarafından, muayenehane koşulları altında gerçekleştirilmelidir.

El Üzeri Mezoterapisi Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz El Üzeri Mezoterapisi hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Mezoterapi Uygulamaları

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

içeriği görüntüle
Leke Mezoterapisi

Leke Mezoterapisi

içeriği görüntüle
Boyun Mezoterapisi

Boyun Mezoterapisi

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al