Dermatolog nedir? Ne İş Yapar?

Dermatolog nedir? Ne İş Yapar?

Dermatolog veya dermatoloji uzmanlığı, toplumdaki en saygın mesleklerden birisi olarak öne çıkar. Deri ve zührevi hastalıkların tanı ve tedavi süreçleri ile ilgilenen dermatolog hekimler hakkında merak edilenleri, Adana Dermatoloji Muayenehanesinden Uzman Doktor Fatma Menteş sizler için anlattı.

Yazı İçeriği

Dermatolog (Dermatoloji Uzmanı) Nedir?

Dermatoloji uzmanı, ciltle ilgili her türlü hastalığın tanı ve tedavisini gerçekleştiren uzman tıp doktorlarıdır. Deri kanserleri de dahil olmak üzere çok sayıda hastalıkla ilgilenen dermatoloji uzmanları, ciddi sorumluluk taşıyan uzman hekimlerdir.

Dermatoloji Uzmanı Nasıl Olunur?

Altı yıl süren tıp fakültesi eğitiminin tamamlanmasının ardından pratisyen hekimler, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)’a girerler. Dermatoloji alanında uzmanlık eğitimi almaya hak kazananlar 4 yıllık eğitimin ardından Dermatolog Hekim unvanı alırlar. Asistanlık eğitiminin tamamlanmasından sonra, adayların tezlerini tamamlamaları gerekir.

Dermatolog Ne İş Yapar?

Dermatolog hekimler; cilt, tırnak ve saç hastalıklarının tıbbi olarak teşhis ve tedavi edilmesi ile ilgilenmektedir. Dermatolog hekimlerin görev tanımından söz etmemiz gerekirse:

Dermatolog Hangi Hastalıkları Tedavi Eder?

Dermatoloji biliminin tanı ve tedavisini gerçekleştirdiği çok sayıda hastalık bulunmaktadır. Tüm bu rahatsızlıkları sıralamamız gerekirse;

Dermatolog (Dermatoloji Uzmanı) Tedavi ve Muayene Fiyatları

Dermatolog hekimlerin gerçekleştirdiği tedavi ve muayene fiyatları hastalığın türüne, seviyesine, uygulanacak olan tedavinin içeriğine göre şekillenmektedir. Bunların yanı sıra kliniğin sağladığı teknik donanım ve doktorun uzmanlığı, tecrübesi gibi etkenler de fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Tedavi ve muayene ücretleri konusunda güncel ve net bilgi almak için Adana Dermatoloji Muayenehanesinden Dermatoloji Uzm. Dr. Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Dermatolog Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman,Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Dermatolog hizmetlerimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

El Terlemesi Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

El Terlemesi Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

içeriği görüntüle
7 Soruda Önleyici Botoks (Botox) Hakkında Her Şey

7 Soruda Önleyici Botoks (Botox) Hakkında Her Şey

içeriği görüntüle
Dermatoloji Uzmanı Kimdir?

Dermatoloji Uzmanı Kimdir?

içeriği görüntüle
Göz Altı Morlukları Nedenleri ve Tedavisi

Göz Altı Morlukları Nedenleri ve Tedavisi

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al