Dermatoloji Uzmanı Kimdir ve Ne İş Yapar?

dermatoloji-uzmani-ne-is-yapar

Dermatolog veya dermatoloji uzmanlığı, toplumdaki en saygın mesleklerden birisi olarak öne çıkar. Deri ve zührevi hastalıkların tanı ve tedavi süreçleri ile ilgilenen dermatolog hekimler hakkında merak edilenleri, Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Menteş sizler için anlattı.

Dermatolog (Dermatoloji Uzmanı) Nedir?

Dermatoloji uzmanı, ciltle ilgili her türlü hastalığın tanı ve tedavisini gerçekleştiren uzman tıp doktorlarıdır. Deri kanserleri de dahil olmak üzere çok sayıda hastalıkla ilgilenen dermatoloji uzmanları, ciddi sorumluluk taşıyan uzman hekimlerdir.

Yazı İçeriği

Dermatoloji (Cilt Doktoru) Uzmanı Nasıl Olunur?

Altı yıl süren tıp fakültesi eğitiminin tamamlanmasının ardından pratisyen hekimler, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)’a girerler. Dermatoloji alanında uzmanlık eğitimi almaya hak kazananlar 4 yıllık eğitimin ardından Dermatolog Hekim unvanı alırlar. Asistanlık eğitiminin tamamlanmasından sonra, adayların tezlerini tamamlamaları gerekir.

Dermatolog (Cilt Doktoru) Ne İş Yapar?

Dermatolog hekimler; cilt, tırnak ve saç hastalıklarının tıbbi olarak teşhis ve tedavi edilmesi ile ilgilenmektedir. Dermatolog hekimlerin görev tanımından söz etmemiz gerekirse:

Dermatoloji (Cilt Doktoru) Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman,Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Dermatoloji(Cilt Doktoru) hizmetlerimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Dermatoloji Uzmanı Kimdir?

Dermatoloji Uzmanı Kimdir?

içeriği görüntüle
Göz Altı Morlukları Nedenleri ve Tedavisi

Göz Altı Morlukları Nedenleri ve Tedavisi

içeriği görüntüle
Yüzdeki Lekeler Neden Oluşur?

Yüzdeki Lekeler Neden Oluşur?

içeriği görüntüle
7 Soruda Önleyici Botoks Hakkında Her Şey

7 Soruda Önleyici Botoks Hakkında Her Şey

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al