Boyun Dolgusu

Boyun Dolgusu İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 - 2 Saat

 • Etki Süresi

  12 - 18 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Boyun Dolgusu

Yaşımız ilerledikçe hem yüzümüzde hem de boyun bölgemizde yaşlanma belirtileri yoğun şekilde gözlenmeye başlar. Çökme ve kırışıklıklar boyun bölgesinde en çok şikayet edilen yaşlanma izleri arasındadır. Günümüzde pek çok yaşlanma karşıtı tedavi olsa da hastalar doğal görünmeyen sonuçlardan endişe ederler. Boyun dolgusu ile boyun gençleştirme tedavisi bu noktada hastalar için büyük avantajlar sağlar.

Cerrahi bir girişim barındırmayan boyun dolgusu işlemi hem konforlu hem de kolayca revize edilebilen bir tedavidir. İşlem sonrasında hastayı memnun etmeyen bir görünüm oluşursa, bu durum kolaylıkla düzeltilebilir.

Aynı zamanda komplikasyon riski minimum seviyededir. Hasta tedavi sonrasında hiçbir iyileşme süreci gerekmeksizin günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş Boyun Dolgusu hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

Boyun Dolgusunda Hangi Dolgu Malzemeleri Tercih Edilir?

Cildimizin bazı bölgeleri diğer kısımlarına kıyasla daha erken deforme olur. Göz kapaklarımızdan sonra en ince deriye sahip bölgelerden biri olan boyun bölgemiz de hızlı deforme olabilen bir yapıya sahiptir.

Boyun bölgesinde yaşanan çökme ve kırışıklıkların tedavisinde genellikle hyalüronik asit ve kalsiyum içeren dolgu malzemeleri kullanılır. Bu dolgu malzemeleri doğal görünüm sağlar, cilt dokusu ile uyumludur ve kollajen üretimini tetikleyici özelliktedir.

Cildimizin en önemli gereksinimi nemdir. Hyalüronik asit cildin nem tutma kapasitesini arttırır. Bu da daha parlak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümü anlamına gelir. Kalsiyum içeriği ise hacim kayıplarının önüne geçer. Cildimize kaybettiği hacmi kazandırır ve yeni bir forma kavuşturur.

Boyun Dolgusu Ağrılı Bir İşlem Midir?

Boyundaki yatay çizgilere 2 cm aralıklarla enjekte edilen boyun dolgusu konforlu bir tedavidir. Hasta rahatsız edici bir ağrı şikayeti hissetmez. 10-20 dakika içerisinde tamamlanabilen boyun dolgusu ile kırışıklıkların görünümü önemli ölçüde azaltılır.

Tedavi öncesinde uygulama bölgesine lokal anestezi uygulanır. Tedavi sonuçları kişinin yaşam tarzına, yaşına, genel sağlık durumuna, içerisinde bulunduğu çevresel faktörlere ve hatta beslenme alışkanlıklarına göre değişebilir. Ancak ortalama bir süreden söz etmemiz gerekirse sonuçların 10-12 aya kadar kalıcı olabildiğini söyleyebiliriz.

Boyun Cildi Sağlığı Nasıl Korunur?

Yaşam tarzımızın cilt sağlığımızla çok yakından ilgisi vardır. Özellikle ince yapıdaki boyun derisini korumak önem taşır.

 • Sağlıklı bir beslenme rutini
 • Her gün bol miktarda su tüketmek
 • Cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmak ve cildin nem dengesini korumak
 • Güneş ışınlarına karşı cildinizi korumak
 • Kilo kontrolünüze özen göstermek. Sağlıklı kilo aralığınızı korumak…
 • Alkollü içecek ve sigara tüketimini sonlandırmak veya olabilecek en makul seviyeye indirgemek…

Boyun Dolgusu Fiyatları

Boyun dolgusu fiyatları hakkında güncel ve net bilgi almak için Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye bölgesindeki hastalarına hizmet veren Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Boyun Dolgusu Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Boyun Dolgusu hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Dolgu Uygulamaları

Göz Altı Dolgusu

Göz Altı Dolgusu

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al