Göz Altı Dolgusu

Göz Altı Dolgusu İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 Saat

 • Etki Süresi

  12 - 18 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Göz Altı Dolgusu

Yüzümüzde en çok dikkat çeken bölgelerin başında gözlerimiz gelir. Bu yüzden gözlerimizde ya da göz altlarımızda oluşan sorunlar, estetik açıdan bizleri rahatsız eder. Son derece ince ve hassas halde bulunan göz altı cilt dokusu; stres, uykusuzluk, yorgunluk, toksik maddeler, yoğun çalışma koşulları ve yer çekimi gibi etkenlerden ötürü koyu halka görünümüne düşünebilirler.

Ancak göz altı dolgusu uygulamasıyla daha genç ve canlı bir görünüme kavuşmak mümkün. Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş göz altı dolgusu hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

Göz Altı Dolgusu Nedir?

Kişinin göz altlarında meydana gelen çukurların hyalüronik asit bazlı dolgu malzemesi kullanılarak giderilmesi ve dolayısıyla da cildin gençleştirilmesi işlemine göz altı dolgusu adı verilir.

Gözün alt kısmındaki çukura benzer noktaya gerçekleştirilen hyalüronik asit enjeksiyonu, cildi hem dolgunlaştırır hem de nem kapasitesini arttırır. Sonucunda göz altlarımız daha aydınlık, ışıltılı ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Göz Altı Dolgusu Ne İşe Yarar?

Göz altı dolgusu cildin kaybettiği nemi ve dolgunluğu geri kazanmasını sağlar. yaşlı ve yorgun görüntümüz yerini daha genç, mutlu ve ışıltılı bir ifadeye bırakır.

Göz Altı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı dolgusu; uzman bir hekim tarafından, muayenehane koşulları altında gerçekleştirilmelidir. Uygulamaya başlamadan önce göz çevresindeki cilt dokusu, lokal anestezi etkili kremlerle uyuşturulur. Bu sayede hastanın daha konforlu bir tedavi deneyimi yaşaması sağlanır. Tedavi 15 ila 30 dakika arasında tamamlanmaktadır.

Göz Altı Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Göz altı dolgusu işleminin sonuçları hemen fark edilmeye başlar. Bize yorgun bir görünüm veren koyu halkaların rengi açılır. Etki süresi her hastada farklı olsa da genellikle bir buçuk yıla kadar, sonuçlar kalıcılığını sürdürebilmektedir. Hastanın cilt yapısı, ten rengi, yaşam tarzı alışkanlıkları ve iş yaşantısındaki stres düzeyi işlemin kalıcılığını etkileyen unsurlar arasındadır.

Göz Altı Dolgusunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Göz altı dolgusu uygulamasının ardından minimal düzeyde yan etkiler ortaya çıkabilir. Bunlar: minik kızarıklıklar, şişlikler veya morluklar olarak kendisini gösterebilir.

Fakat belirtmemiz gerekir ki tüm bu yan etkiler 3 ila 5 gün içerisinde kendiliğinden kaybolacak ve hastada herhangi bir soruna yol açmayacaktır. Alerjik reaksiyon göstermeyen hastalar için herhangi bir tehlikeli yan etki söz konusu değildir.

Göz Altı Dolgusu Kimlere Uygulanmaz?

Göz altı dolgusu; hamilelik ve emzirme süreci devam eden kadınlar için önerilmez. Hyalüronik asit dolgu malzemesine karşı aşırı hassas veya bağlık sistemine ilişkin herhangi bir hastalığı bulunan kişiler de göz altı dolgusu yaptırmamalıdırlar.

Bunun yanı sıra dolgu maddesi içeriğine veya tedavide kullanılan ekipmanlara karşı herhangi bir alerjik reaksiyon gösteren kişiler de göz altı dolgusu yaptıramazlar.

Göz Altı Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Tedavinin ardından ilk gün, sıcak banyo yapmaktan kaçınmak gerekir. ilk 48 saatlik süreçte aşırı tepki gerektiren mimikler yapılmamalı, ilk hafta boyunca ağır sportif aktivitelerden veya fiziksel efor gerektiren işlerden uzak durulmalıdır.

Mümkün olduğunca 2 hafta süresince aşırı sıcak ve aşırı soğuktan kendimizi korumalı, herhangi bir beklenmedik etkiyle karşılaştığımızda ise geç kalmadan doktorumuzla iletişim kurmalıyız.

Göz Altı Dolgusu Göze Zarar Verir Mi?

Hayır. Göz altı dolgusunun göz veya göz çevresine herhangi bir zararı yoktur. Uygulamadan sonra meydana gelen minik kızarıklıklar ve minik morluklar, normal ve geçici etkilerdir.

Göz Altı Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tedavi öncesinde topikal anestezik kremler kullanılarak bölge uyuşturulduğu için hasta rahatsız edici bir ağrı hissetmez. Konforlu bir tedavidir.

Göz altı dolgusunun içeriğinde bulunan hyalüronik asit, kırışıklıkların görünümünü büyük oranda hafifletir.

Göz altı dolgusu tedavisinde genellikle ilk uygulamanın ardından istenilen sonuçlara ulaşılır. Buna karşın doktorunuzla yapacağınız muayenede halen daha göz altındaki koyu halkalardan şikayetçiyseniz bir kez daha uygulanabilmektedir.

Göz Altı Dolgusu Fiyatları

Göz altı dolgusu fiyatları hakkında güncel ve net bilgi almak için Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye bölgesindeki hastalarına hizmet veren Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Göz Altı Dolgusu Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Göz Altı Dolgusu hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Dolgu Uygulamaları

Dolgu ile Kaş Kaldırma

Dolgu ile Kaş Kaldırma

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al