Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 Saat

 • Etki Süresi

  12 - 18 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Nazolabial Dolgu

Burun kenarlarından ağız kenarına doğru inen çizgilerin görünümünün azaltılması için kullanılan tedaviye Nazolabial Dolgu adı verilir. Genetik etkenlerden, çevresel faktörlerden ve ilerleyen yaştan dolayı zaman içerisinde giderek daha derin hale gelen nazolabial çizgiler, yüz ifadesinin değişmesine neden olur.

Kişinin yüzünde mutsuz ve üzgün bir ifade meydana getirir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler nazolabial çizgilerin görünümünü hafifletmek için nazolabial dolgu tedavisine başvurabilir. Bölgedeki yağ ve hacim kaybının telafisini sağlayan nazolabial dolgu; konforlu, pratik ve başarılı bir tedavi yöntemidir.

Nazolabial Dolgu Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Nazolabial bölge, insan yüzünde sarkmaya meyilli noktalar arasında yer alır. Bu bölgedeki sarkma ve hacim kayıplarına karşı erken yaşta müdahale etmek, estetik açıdan önem arz eder. Kimi hastalar için nazolabial dolgu öncesinde lifting ve elmacık kemiklerine volüm kazandırmak gerekebilmektedir.

Nazılabial Dolgu için kullanılan dolgu malzemesi hyalüronik asittir. Vücudumuzda doğal olarak bulunan temel maddelerden biri olan hyalüronik asit cildimizle kolayca uyum sağlar. Hyalüronik asit bazlı dolgu malzemeleri hem sağlıklı hem de doğal görünümlü sonuçlar sağlar. Hyalüronik asit bazlı dolgularda alerjik reaksiyon riski yoktur. Bu yüzden güvenle tercih edilmektedir.

Nazolabial Dolgu Kimlere Uygulanır?

Nazolabial çizgilerinde derin kırışıklık, hacim kaybı ve çökme sorunu yaşayan herkes nazolabial dolgu yaptırabilir. Özellikle yanaklarında çökme sorunu yaşayan kişilerde nazolabial bölge kırışıklıkları daha çok ortaya çıkar. Tedaviye engel olacak herhangi bir hastalığı olmadığı sürece genç-yaşlı herkes güvenle nazolabial dolgu yaptırabilir.

Nazolabial Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Nazolabial dolgu uygulamasında ilk olarak hastanın ihtiyaç ve beklentileri dikkate alınarak, işlem uygulanacak noktalara ve doza karar verilir. Tedaviye geçilmeden önce dolgu enjeksiyonunun gerçekleştirileceği bölge sterilize edilir.

Ardından anestezik etkili kremlerle bölge uyuşturularak hastanın daha konforlu bir tedavi deneyimi yaşaması sağlanır. Nadiren de olsa bazı vakalarda lokal anestezi tercih edilebilmektedir.

Anestezi etkisi sağlandıktan sonra kanül veya mikro iğnelerle dolgu malzemesi, nazolabial oluklara enjekte edilir. Doğal ve sağlıklı sonuçlar alınabilmesi için tek seferde tüm dolgu enjekte edilmez.

Aşama aşama enjeksiyon gerçekleştirilir ve en ideal sonuçlar alınmaya çalışılır. Hastanın gülümsemesi ve mimikleri doğal haliyle korunarak dolgu işlemi gerçekleştirilir. Nazolabial Dolgu, kolaylıkla revize edilebilen bir medikal estetik tedavisidir.

Nazolabial Dolgunun Etkisi Ne Zaman Görülür?

Nazolabial dolgu tedavisinin sonuçları, işlemin hemen sonrasında gözlemlenebilir. Ancak kesin sonuçların ortaya çıkması için iki hafta kadar beklemek gerekir. Çünkü hyalüronik asit bazlı dolgu malzemesinin su çekmesi, bu sürede tamamlanır.

Nazolabial Dolgunun Yan Etkileri Nelerdir?

Nazolabial dolgu uygulamasının sonuçlarının ne kadar süre kalıcı olacağı her hasta için farklılık gösterir. Ortalama bir süre vermemiz gerekirse 9 ila 18 aya kadar sonuçlar kalıcılığını koruyabilmektedir.

Bu süre, hastanın içerisinde yaşadığı çevresel koşullara, yaşam tarzına, beslenme alışkanlıklarına, güneşe maruz kalma süresine, sigara kullanıp kullanmamasına bağlı olarak değişebilmektedir. Korunmasız şekilde güneşe çıkmayan, sigara ve alkollü içecek tüketmeyen, bolca su tüketmeye özen gösteren kişilerde sonuçlar daha kalıcıdır.

Nazolabial Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?

Nazolabial dolgu uygulamasının sonuçlarının ne kadar süre kalıcı olacağı her hasta için farklılık gösterir. Ortalama bir süre vermemiz gerekirse 9 ila 18 aya kadar sonuçlar kalıcılığını koruyabilmektedir.

Bu süre, hastanın içerisinde yaşadığı çevresel koşullara, yaşam tarzına, beslenme alışkanlıklarına, güneşe maruz kalma süresine, sigara kullanıp kullanmamasına bağlı olarak değişebilmektedir. Korunmasız şekilde güneşe çıkmayan, sigara ve alkollü içecek tüketmeyen, bolca su tüketmeye özen gösteren kişilerde sonuçlar daha kalıcıdır.

Nazolabial Dolgu Ne Sıklıkla Uygulanır?

Nazolabial dolgu işlemini altı aylık bir aradan sonra tekrarlamak mümkündür. İlk üç uygulamadan sonra yılda bir kez tekrarlamak yeterli olmaktadır. Bu sayede estetik ve sağlıklı görünümü uzun yıllar korumak mümkündür.

Nazolabial Dolgu Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tedaviden sonraki ilk bir hafta aşırı sıcak su ile duş almaktan kaçınılmalıdır. Bununla birlikte havuz, sauna veya hamam gibi ortamlardan uzak durulmasında fayda vardır. İlk gün, cildimizi makyaj malzemelerinden ve kozmetik ürünlerden uzak tutmalı, ağır işlerden ve efor gerektiren sporlardan sakınmalıyız.

Nazolabial Dolgu Sonrası Asimetri Olursa Ne Yapılmalı?

Uzman bir hekim tarafından profesyonel bir muayenehanede gerçekleştirilen işlemlerde, hastayı memnun etmeyecek, asimetrik bir sonuç oluşması riski düşüktür. Ancak hasta dolgu uygulamasından sonra asimetrik bir görünüm olduğunu düşünüyorsa kontrol randevusu planlanır. Revizyon için acele etmemek gerekir.

Erkenden yapılan ilave dolgular, asimetri sorunu düzeltmek bir yana, daha belirgin hale getirebilir. Bu nedenle dolgu işleminin kesin sonuçları beklenmeli sonrasında istenilen revizyonlar yapılmalıdır. İlave dolgu işlemi ile asimetrik görünüm ortadan kalkar ve hasta arzu ettiği görünüme kavuşur.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Dolgu işleminin maliyeti uygulanacak dolgu miktarına, tedaviyi gerçekleştirecek olan hekimin uzmanlığına ve tecrübesine göre değişebilmektedir. Nazolabial dolgu fiyatları hakkında güncel ve net fiyat bilgisi almak için; Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye bölgesindeki hastalarına hizmet veren Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Nazolabial Dolgu Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Nazolabial Dolgu hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Dolgu Uygulamaları

Şakak Dolgusu

Şakak Dolgusu

içeriği görüntüle
Dolgu ile Kaş Kaldırma

Dolgu ile Kaş Kaldırma

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al