Alın Dolgusu

Alın Dolgusu İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 -2 Saay

 • Etki Süresi

  12 - 18 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Alın Dolgusu

Yüzümüzde en çok göze çarpan ve dikkat çeken bölgelerden biri de alanımızdır. Yaşımız ilerledikçe çevresel faktörlerden ötürü yaşlanma belirtilerine maruz kalırız. Alın bölgesi de bu yaşlanma izlerinden payına düşeni alır.

Özellikle yıllar boyu yoğun mimik kullanımının ardından alın bölgesinde derin kırışıklıkların oluşması kaçınılmazdır. Alın dolgusu işlemi ile bölgede yer alan kasların doldurulması, kişinin daha genç ve pürüzsüz bir görünüm kazanması mümkündür. Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş, Alın Dolgusu hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

Alın Dolgusu İçin En Doğru Seçenek Hangisi?

Zaman ilerledikçe yüz bölgemizde bazı hacim kayıpları yaşamımız kaçınılmazdır. Bu hacim kayıpları cildimizde sarkmaları da beraberinde getirir. Günümüzde dermal dolgu uygulamaları ile bu yaşlanma etkilerinden kurtulmak veya bunları hafifletmek mümkündür.

En doğru dolgu seçeneği veya tedavi yöntemi, ancak dermatolog hekiminizle yapacağınız bir muayenenin ardından tespit edilir. Profesyonel bir muayenede, alanında uzman bir dermatologla görüşebilir ve kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda en doğru tedavi seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Alın Dolgusunda Hangi Malzemeler Kullanılır?

Tüm dünyada dolgu uygulamalarında en çok tercih edilen malzeme hyalüronik asit bazlı dolgu maddesidir. Bununla birlikte kişinin kendi vücudundan elde edilen yağ ile de dolgu işlemi yapmak mümkündür.

Hyalürolik asit bazlı dolgu malzemeleri cildimizin altındaki doku ile sorunsuz şekilde uyum sağlar. Sadece dolgu etkisi yapmakla kalmaz aynı zamanda cildimizin kollajen üretimini de tetikleyerek, cilde kendi kendisini onara bilme yeteneği kazandırır.

Alın Bölgesindeki Derin Kırışıklıklarda Dolgu Nasıl Etki Eder?

Günlük iletişimimizin önemli bir bölümünü konuşmaktan öte miniklerimiz ve bakışlarımızla gerçekleştiririz. Zamanla cildimizin esnekliğini kaybetmesi ile oluşan kırışıklıklar, yüz ifademize de etki eder.

Oluk, alın bölgesi ve göz kenarları, cildimizde yatay kırışıklıkların meydana geldiği başlıca alanlardır. Alın dolgusu özellikle kaş ortasında yer alan kırışıklıkları tedavi etmekte son derece başarılı bir uygulamadır. Alın dolgusunun ardından derin kırışıklıkların görünümü büyük oranda hafifletilir.

Alın Dolgusunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Muayenehane koşulları altında, uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilen alın dolgusu, güvenli bir tedavi yöntemidir. Ancak tedavinin hemen sonrasında kısa süreli ve geçici bazı yan etkiler meydana gelir. İşlem uygulanan bölgedeki minik şişlikler, kanamalar morarma veya kaşıntı beklenilen etkilerdir. Tüm bunlar kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçecektir.

Ancak profesyonel olmayan ellerde gerçekleştirilen alın dolgusunun sonucunda ciltte doku hasarı, enfeksiyon, alerjik reaksiyon ve sert nodüller benzeri olumsuz yan etkiler meydana gelebilir. Bu tür komplikasyonlar acil müdahale gerektirir.

Alın Dolgusu Fiyatları

Her insanın ihtiyaçları farklı olduğu için, uygulanacak tedavi de farklılık arz eder. Uygulanacak dolgu malzemesinin kalitesi, miktarı, uygulama bölgesinin genişliği, doktorun uzmanlık ve tecrübesi alın dolgusunun fiyat ve maliyetleri üzerinde etkilidir. Alın dolgusu fiyatları hakkında güncel ve net bilgiye ulaşabilmek için Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye bölgesindeki hastalarına hizmet veren Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Alın Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yaşlanma ve kırışıklık karşıtı bir tedavi olan alın dolgusu, özellikle dinamik kırışıklıkları hedef alır. Hastanın yüz ifadeleri yenilenir. Siz de alın bölgenizdeki ince çizgi ve derin kırışıklıklardan rahatsızsınız dermatolog hekiminize danışarak durumunuzu değerlendirebilir ve kendiniz için en ideal tedavi yöntemini keşfedebilirsiniz. Yaşlanma karşıtı tedavilerde erken başlamak her zaman avantaj sağlar.

Enjekte edildiği noktada meydana gelen kırışıklıkları dolduran alın dolgusu, cilde daha dolgun ve hacimli bir görünüm katar. Kişinin cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Alın dolgusu aynı zamanda cildin kollajen üretimini de hızlandırır. Bu da cildin kendisini daha hızlı yenilemesini ve onarmasını sağlar.

Alın dolgusu işlemin sonuçları ortalama 6 ila 12 aya kadardır. Sonuçların ne kadar kalıcı olacağı kişinin cilt tipine, yaşına, genel sağlık durumuna, yaşam tarzına, beslenme alışkanlıklarına ve metabolizmasına göre değişebilmektedir. Zaman geçtikçe dolgunun etkisi azalır ve tedavinin yenilenmesi gerekir. Dolgu işleminin profesyonel bir şekilde uygulanması, doğru dolgu maddesinin tercih edilmesi başarı süresini arttırabilmektedir.

30 - 60 dakika arasında tamamlanan alın dolgusu lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Tedavi sonrasında meydana gelen minik kızarıklıklar, morluklar ve şişlikler, kısa bir süre içerisinde kendiliğinden kaybolurlar. Dolgu tedavisinin hemen ardından kişi günlük yaşantısına kaldığı yerden devam eder. Herhangi bir iyileşme sürecine gereksinim duyulmaz.

Siz de alın bölgesindeki yaşlanma belirtileriyle vedalaşmak istiyorsanız Uzman Dermatolog Fatma Menteş ile iletişime geçerek kendiniz için en doğru tedavi seçeneğini öğrenebilir, yaşlanma etkilerine dur diyebilirsiniz.

Alın Dolgusu Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Alın Dolgusu hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Dolgu Uygulamaları

Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu

içeriği görüntüle
El Üzeri Dolgusu

El Üzeri Dolgusu

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al