Saçkıran Tedavisinde PRP

Saçkıran Tedavisinde PRP İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  45 Dk

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Saçkıran Tedavisinde PRP

PRP tedavisi gerek saç köklerinin iyileştirilmesinde, gerek cilt gençleştirme gerekse de yara izlerinin iyileşme sürecine destek olmak amacıyla kullanılmaktadır. Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş, PRP tedavisinin yara izlerinin iyileşmesindeki rolünü sizler için anlattı.

Saçkıran Tedavisinde PRP Uygulaması Nedir?

Trombosit bakımından zengin plazma anlamına gelen PRP, hastanın kendi kanından elde edilen trombositlerin, saçlı deriye enjekte edilmesi esasına dayanır. Bu trombositler vücudun iyileşme ve kendisini onarma süreçlerini hızlandırır. Saç foliküllerinin kendilerini yenilemesine katkı sağlar. Saç foliküllerinin ihtiyaç duyduğu büyüme faktörlerini içeriğinde barındırır.

PRP uygulaması saçkıran hastalarındaki saç dökülmelerini azaltır ve saçların tekrardan büyümesini teşvik eder. Saçlı derideki kan dolaşımını arttırır. Saç foliküllerinin gereksinim duyduğu besinleri sağlar.

Birkaç seans şeklinde uygulanan PRP tedavisinin etkileri, başlangıçtan birkaç ay sonra ortaya çıkar. Her hastanın koşulları farklı olduğu için tedavinin etkileri ve süesi değişkenlik gösterir.

Saçkıran tedavisinde PRP yöntemi, etkili ve güvenli bir seçenek olarak öne çıkar. Fakat tedaviye başlamadan önce uzman bir dermatolog hekime danışarak kendiniz için en ideal tedavi seçeneğini değerlendirmeniz gerekir.

Saçkıran Tedavisinde PRP Fiyatları

Saçkıran tedavisi için PRP fiyatları hakkında güncel ve net bilgi almak için Adana Dermatoloji Uzmanı Dokor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Saçkıran Tedavisinde PRP Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Saçkıran Tedavisinde PRP hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer PRP Tedavisi Uygulamaları

Saçkıran Tedavisinde PRP

Saçkıran Tedavisinde PRP

içeriği görüntüle
tümünü incele
Hemen Randevu Al