Saç PRP

Saç PRP İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 Saat

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Saç PRP

2009 Yılında uygulanmaya başlayan Saç PRP tedavisi, gelişim göstererek bugüne gelmiştir. Kişinin kendi kanından elde edilen materyalin kullanılması, uygulamayı güvenli hale getirmektedir.

Trombosit açısından zengin plazma tedavisi: PRP, cilt gençleştirmeden estetik problemlere, yara izlerinden saç dökülmesine kadar pek çok sorunun çözümünde uygulanıyor. Özellikle zayıf ve seyrelmiş saçların yeniden eskisi gibi güçlü, hacimli ve sağlıklı hale gelmesinde en popüler tedavi yöntemi olarak Saç PRP uygulaması öne çıkıyor.

Kişinin doğal saçlarının kaybını engellemek için kullanılan en etkili yöntemlerden biri olan Saç PRP uygulamasında kişinin kanından elde edilen plazma, saçlı deri üzerine uygulanır ve saç köklerinin kendisini onarmasını sağlar.

Bulaşıcı hastalık veya alerjik reaksiyon gibi risk faktörleri sıfıra yakındır. Tedavi sonrasında saç kökleri, kısa süre içinde canlanmaya başlar. Saç dokusu gelişir. Bunun yanı sıra incelen ve çeşitli nedenlerle yıpranan saç folikülleri onarılır. Bu sayede yeniden sağlıklı, güçlü ve canlı saçlara sahip olmak mümkündür.

Saç PRP Nasıl Uygulanır?

İlk aşamada kişinin venöz kanından 10 cc kadar kan alınır. Kanda yer alan hücreler santrifüj işlemiyle ayrıştırıldıktan sonra trombosit ve platelet bakımından zengin bir plazma elde edilir. Plazmanın saç köklerine uygulanması ile birlikte doku yenilenmesi süreci başlar. 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan tedavi sırasında kişi şiddetli bir acı hissetmez. Tedavi sonrasında saç köklerinin onarılma ve eski sağlıklı formuna dönme süreci başlamış olur.

Saç PRP Neden Uygulanır? Saç PRP, Saç Çıkarır Mı?

Saç PRP uygulaması zamanla incelen ve gücünü yitiren saçları yeniden canlı ve sağlıklı hale getirmek ve dökülmelerin önüne geçmek için kullanılır. Özellikle genetik etkenlerden dolayı saç dökülmesine yatkın kişiler için son derece cazip bir tedavidir.

Ancak altını çizmek gerekir ki Saç PRP uygulaması yeni saç çıkarmaz. Bu yüzden hiç saçı bulunmayan hastalar için doğru bir tedavi seçeneği değildir. Halihazırda var olan, ancak güçsüz düşmüş, uzamayan ve dökülme tehlikesi olan zayıf saçları onarmakta Saç PRP uygulaması başarı sağlamaktadır.

Saç PRP Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Saç PRP tedavisi incelen ve zayıflayan saçların onarılmasını, saç köklerinin güçlenmesini ve hacim kazanmasını sağlar. Bunların yanı sıra,

 • Saç Folikülünün canlılığını arttırır
 • Saçı dökülme tehlikesine karşı korur
 • Uyuyan saç köklerinin yeniden aktif hale gelmesini sağlar
 • Saçları büyümeye, uzamaya teşvik eder.

Saç PRP Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç PRP tedavisi, iki ila dört haftalık bir süreçte üç veya beş seans olarak planlanır. Kaç seans uygulanacağına ve seans aralıklarına doktorunuz, sizin kişisel koşullarınızı değerlendirerek karar verir.

Saç PRP tedavisinin hemen ardından etkiler kendisini göstermeye başlar. Ancak tedavinin kesin sonuçlarını görebilmek için uygulamadan sonraki üç veya dördüncü haftayı beklemek gerekir.

PRP tedavisi pek çok soruna yönelik başarı ile uygulanan bir tedavidir. Kullanıldığı alanları sıralamamız gerekirse:

 • Saç Dökülmesi
 • Ameliyat sonrasında meydana gelen yırtıkların ve deformasyonların onarılması
 • Cilt gençleştirme
 • Osteoartrit
 • Tendon yaralanmaları

Saç PRP işleminden sonraki ilk üç saatlik süreçte saçlarınızı kesinlikle yıkamamalısınız. Bununla birlikte altı saat boyunca, sprey veya jöle gibi saç şekillendirici materyallerden uzak durmak gerekir.

Hayır. Saç PRP Tedavisi herhangi bir ilaç veya yabancı madde içermez. Bu özelliği ile bulaşıcı hastalık veya alerjik reaksiyon gibi bir risk söz konusu değildir. Herhangi bir yan etki tehlikesi yoktur.

Siz de Saç PRP uygulaması ile, saçlarınıza eski gücünü, canlılığını ve sağlığını yeniden kazandırmak için; Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay bölgesinin başarılı Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Saç PRP Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Saç PRP hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer PRP Uygulamalar

Yara İzi İyileşmesinde PRP

Yara İzi İyileşmesinde PRP

içeriği görüntüle
Saçkıran Tedavisinde PRP

Saçkıran Tedavisinde PRP

içeriği görüntüle
tümünü incele
Hemen Randevu Al