Botoks (Botox) ile Terleme Tedavisi

Botoks (Botox) İle Terleme Tedavisi
 • İşlem Süresi

  30 Dk

 • Etki Süresi

  4 - 5 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Botoks (Botox) ile Terleme Tedavisi

Aşırı terleme sorunu yaşayan insanların yaşam kalitesi bir hayli düşer. Pek çok insanın iş hayatını, sosyal yaşantısını ve özel hayatını olumsuz etkileyen aşırı terleme problemi, kişide özgüven kaybına neden olur. Kıyafet seçiminden ilişki kurma süreçlerine kadar pek çok durumu etkileyen aşırı terleme sorununu botoks (botox) ile tedavi etmek mümkündür. Cerrahi bir müdahale gerektirmeyen ve yan etki riski barındırmayan botoks (botox) ile terleme tedavisinin ardından, hasta kolaylıkla normal yaşantısına dönebilmektedir.

Botoks (Botox) İle Terleme Tedavisi Nasıl Bir İşlemdir?

İlk olarak terleme sorunu yaşayan bölgeye iyot nişasta testi uygulanır. Ardından 10 ila 15 farklı noktaya 100-150 ünite miktarınca botoks (botox) toksini enjekte edilir. Özellikle koltukaltı bölgesindeki botoks (botox) uygulaması, hasta için son derece konforlu bir işlemdir.

Ayak tabanı ve el ayasına uygulanacak terleme botoksunun (botox) daha acısız gerçekleşmesi için anestezik etkili kremler veya ağrı kesiciler kullanılır. Tedavi sonrasında herhangi bir pansuman veya ilaç kullanımı gerekmez.

Botoks(Botox) İle Terleme Tedavisi Ne Zaman Etki Gösterir?

Terleme karşıtı Botoks(Botox) uygulamasının ilk etkileri 3 – 7 gün arasında kendisini göstermektedir. Bu süreçte ilgili bölgedeki terleme sorunu büyük oranda giderilir.

Botoks(Botox) İle Terleme Tedavisinin Sonuçları Ne Kadar Kalıcıdır?

Botoks(Botox) toksininin vücuttaki etkisi ortalama altı aya kadar devam eder. Ancak terleme karşıtı Botoks(Botox) uygulamasının etkisi bazı hastalarda bir yıla kadar devam edebilmektedir.

Botoks(Botox) İle Terleme Tedavisinin Olumsuz Yanları Var Mıdır?

Botoks(Botox) ile terleme tedavisinin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Bir yıllık aralıklarla tekrarlanması gerekir. On dakika gibi kısa bir sürede enjeksiyon gerçekleştirilir. Üstelik cerrahi bir girişim barındırmaması hasta açısından büyük konfor sağlar. Bu özellikleri düşünüldüğünde son derece avantajlı ve konforlu bir tedavi yöntemidir.

Botoks(Botox) İle Terleme Tedavisi Sonrası Denize Girilebilir Mi?

Botoks(Botox) toksininin vücuttaki etkisi ortalama altı aya kadar devam eder. Ancak terleme karşıtı Botoks(Botox) uygulamasının etkisi bazı hastalarda bir yıla kadar devam edebilmektedir.

Botoks İle Terleme Tedavisi Nasıl Etki Gösterir?

Aşırı terleme sorununun yaşandığı bölgedeki sinir iletimini geçici süreyle bloke eden botoks enjeksiyonu, terlemeye neden olan kolinerjik sinirleri baskıladığı için ter üretimini ve terin dışarı atılmasını engellemiş olur.

Botoks (Botox) ile Terleme Tedavisi Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Botoks (Botox) ile Terleme Tedavisi hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Botoks(Botox) Uygulamalar

Yüz Botoksu (Botox)

Yüz Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Masseter Botoks(Botox)

Masseter Botoks(Botox)

içeriği görüntüle
Migren Botoksu (Botox)

Migren Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al