Mezobotoks

Mezobotoks (Mezobotox) İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  20 Dk

 • Etki Süresi

  4 - 5 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Mezobotoks (Mezobotox)

Son yılların en gözde medikal estetik uygulamalarından biri olan Mezobotoks (Mezobotox), mimiklerin doğallığına zarar vermeden yüze canlı ve estetik bir görünüm kazandırır. Özellikle işi gereği göz önünde bulunması gereken oyuncular, sunucular, video içerik üreticileri ve benzeri meslek grupları arasında popüler olan Mezobotoks (Mezobotox) uygulaması hakkında merak edilenleri, Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş anlattı.

Mezobotoks (Mezobotox) Nedir?

Ameliyatsız şekilde estetik sorunların giderilmesinde kullanılan botoks uygulamaları arasında en popüler işlemlerden biri mezobotoks (mezobotox) tedavisidir. Hem yüz hem de vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen mezobotoks (mezobotox) işleminde toksin, kas yapısının içine değil, cildin alt katmanlarına enjekte edilir.

Botoks toksini minimal dozlarda uygulanır. Bunun yanı sıra enjeksiyon içeriğinde hyalüronik asit, aminoasitler, mineraller ve vitaminler gibi mezoterapi bileşenlerine de yer verilir. Bu zengin içerik sayesinde hastaların cildine aydınlık, pürüzsüz, parlak bir görünüm kazandırırken aynı zamanda cildin nem dengesi de sağlanmış olur. İnce kırışıklıklar büyük oranda tedavi edilir. Kişinin yüz ifadesi veya mimikleri zarar görmez.

Mezobotoks (Mezobotox) Nasıl Uygulanır?

Mezobotoks (Mezobotox) işlemi öncesinde hastanın cildinde enjeksiyon gerçekleştirilecek olan bölge, lokal anestezi etkili kremlerle uyuşturulur. Yaklaşık 20-30 dakika bölgenin uyuşması beklenir. Sonrasında birer cm aralıklarla enjeksiyonlar gerçekleştirilir.

Mezobotks işlemi 15-20 dakika içerisinde tamamlanabilmektedir. Tedavi sonrasında hasta gündelik, doğal yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Tedavinin ardından enjeksiyon bölgesinde minik kızarıklıkların ve ödemin oluşması doğaldır. Kızarıklıklar birkaç saat içerisinde, ödem ise iki-üç gün içerisinde azalarak kendiliğinden yok olacaktır.

Mezobotoksun (Mezobotox) Avantajları Nelerdir?

Mezobotoks (Mezobotox) tedavisi, ile hedeflenen şey botoksun ve mezoterapinin güçlü etkilerini bir arada kullanmaktır.

Kişinin doğal mimiklerini kaybetmeden cildinin tazelenmesini, daha genç ve dinç bir görünüm kazanmasını sağlar. Mezoterapi uygulamalarında cildi beslemek ve esnekliğini yeniden kazandırmak için kullanılan bileşenler, mezobotoks (mezobotox) içeriğine de dahil edilir. Bu sayede estetik sonuçların yanı sıra cilde ihtiyaç duyduğu besinler de kazandırılmış olur.

Cildin nem dengesini sağlar ve korur. Cilt yapısı desteklenir ve esnekliği artar. Mimik kullanımından kaynaklanan kırışıklıklar azalır. Arzu ettiği görünüme kavuşurken, doğallığını yitirmek istemeyenlerin tercihi mezobotoks (mezobotox) uygulaması Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş’le sizleri bekliyor. Tüm bunların yanı sıra mezobotoksun (mezobotox) avantajları arasında şu maddeleri de sıralamak gerekir:

 • Yanak ve çene yanlarında meydana gelen sarkmaların toparlanması
 • Yüz ovalinin eski haline dönmesi
 • Gıdı bölgesinde yaşanan sarkmaların azaltılması
 • Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların azaltılması
 • Çene ovalinin belirgin hale getirilmesi

Medikal bir uygulama olan mezobotoks (mezobotox) işlemi, kesinlikle uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi taktirde arzu edilen sonuçlara ulaşılamayacağı gibi aynı zamanda cilt sağlığı da riske edilmiş olur.

Mezobotoks (Mezobotox) Hangi Bölgelere Uygulanır?

Mezobotoks (Mezobotox) işleminin uygulama alanı oldukça geniştir. Diğer botoks uygulamalarının aksine göz altı ve ağız çevresindeki ince kırışıklıkların tedavisinde mezobotoks (mezobotox) uygulanabilmektedir. Alın, kaş arası ve kazayağı gibi bölgelerde mezobotoksla (mezobotox) sonuç almak son derece kolaydır.

Bunun yanı sıra yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, kol içleri ve bacaklara da mezobotoks (mezobotox) uygulanabilmektedir. Ayrıca genişleyen gözeneklerin sıkılaştırılmasında da mezobotoks (mezobotox) kullanılmaktadır.

Mezobotoks (Mezobotox) Etkisi Ne Zaman Başlar?

Tedavi ortalama 30 dakika sürer. Tedaviden sonraki üç gün içerisinde mezobotoks (mezobotox) etkisini göstermeye başlar. Kesin sonuçlar ise bir hafta içerisinde gözle görülür hale gelir.

Mezobotoks (Mezobotox) Etkisi Ne Kadar Sürer?

Sonuçların kalıcılığı kişinin yaşına, mimik kullanımına ve cilt yapısına göre değişebilmektedir. Ancak ortalama bir süre vermek gerekirse mezobotoks (mezobotox) sonuçları 4-6 aya kadar kalıcılığını korur.

Mezobotoks (Mezobotox) Fiyatları

Mezobotoks (Mezobotox) işleminin fiyatları işlem uygulanacak bölgeye ve toksin miktarına göre değişebilmektedir. Net ve güncel fiyat bilgisi almak için Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye bölgelerindeki hastalarına hizmet veren Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Mezobotoks (Mezobotox) Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Mezobotoks (Mezobotox) hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Botoks (Botox) Uygulamalar

Yüz Botoksu (Botox)

Yüz Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Masseter Botoks (Botox)

Masseter Botoks (Botox)

içeriği görüntüle
Migren Botoksu (Botox)

Migren Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al