Masseter Botox (Çene Botoks-Diş Sıkma Botoksu)

Masseter Botox (Çene Botoks-Diş Sıkma Botoksu) İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  15 Dk

 • Etki Süresi

  4 - 5 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Masseter Botox (Çene Botoks-Diş Sıkma Botoksu)

Çene kaslarımız gün içerisinde en çok kullandığımız kaslar arasındadır. Hem estetik hem de işlevsel açıdan önemli bir kastır. Çene kasının aşırı büyümesi önemli problemlere neden olabilir ve günlük yaşamımızı olumsuz etkileyebilir.

Masseter Botoks uygulaması ile masseter kasının aşırı aktivitesinin önüne geçmek mümkündür. Bu sayede diş sıkma probleminin önüne geçilebilir ve çenedeki köşeli, asimetrik görünüm düzeltilebilir. Cerrahi bir girişim barındırmayan masseter botoks uygulaması, yüz anatomisini bilen, uzman bir dermatolog hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi taktirde başarılı sonuçlar bir yana, işlevsel ve estetik sorunlarla karşılaşılabilir.

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) Nedir?

Üst çenemizden alt çenemize kadar uzanan masseter kası, oldukça büyük bir kastır. Masseter kasının normalin üzerinde aşırı aktif olması, gözle görülebilecek kadar büyümesi tıbbi literatürde masseter hipertofisi olarak adlandırılır.

Bu durum kişinin stres dolayısıyla dişlerini sıkmasından kaynaklanabileceği gibi, sık sık sakız çiğneyen veya sert gıdalar tüketen kişilerde de gelişebilmektedir. Çene kasındaki bu aşırı aktivite, botulinum toksin yani botoks enjeksiyonu ile azaltılabilir. Bu sayede kişi diş sıkma rahatsızlığından ve asimetrik çene görünümünden kurtulabilir.

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) Hangi Durumlarda Kullanılır?

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu), çene kaslarının aşırı çalışıp, köşeli bir çene görünümü oluşturması ve yüz anatomisinde asimetri yaratması halinde kullanılır. Bununla birlikte aşırı stres veya farklı nedenlerden dolayı geceleri ya da gün içerisinde diş gıcırdatma alışkanlığı geliştiren kişilerin dişlerindeki aşınmaya engel olmak için de Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) kullanılır. Diş sıkma (Bruksizm) hastaları; diş aşınmaları, kas ağrıları ve eklem bozuklukları dahil çok sayıda sağlık problemi ile karşı karşıya kalabilirler.

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) Nasıl Uygulanır?

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) küçük enjektörlerle gerçekleştirilen ve beş dakika gibi kısa bir süre içinde tamamlanabilen bir uygulamadır. Enjeksiyon doğrudan masseter kası üzerine uygulanır. Hasta rahatsız edici bir ağrı hissetmez. Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) sonrasında herhangi bir hastane yatışı veya iyileşme süreci gerekmez. Günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu)un Avantajları Nelerdir?

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) uygulaması, köşeli çene görünümünün düzeltilip, çeneye oval bir form kazandırılmasını sağlar. Herhangi bir cerrahi girişim barındırmayan bu uygulama hasta açısından konforlu bir işlemdir. Bunun yanı sıra diş sıkmadan kaynaklı ağrı ve hasarların kontrol altına alınmasını sağlar.

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) Yüzü İnceltir Mi?

Aşırı aktiviteden dolayı, dışarıdan görülebilecek kadar büyüyen ve belirginleşen masseter kası, botoks enjeksiyonu ile eski formuna döner. Bu da yüzünüzün alt kısmında bir incelme yaratabilir.

Masseter Botoxu (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) Kimler Yapar?

Çene botoksu ancak ve ancak alanında uzman, yüz anatomisini bilen bir hekim tarafından, muayenehane koşullarında gerçekleştirilebilir. Kasların çalışma şeklini ve yüz anatomisini tanımayan kişiler tarafından gerçekleştirilen botoks uygulamaları yarardan çok zarar getirebilir.

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) Kaç Seans Uygulanır?

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) seansları beş dakika sürmektedir. Seans sayısı hastanın gereksinimlerine ve özel koşullarına göre değişebilmektedir. Botoks enjeksiyonundan iki hafta sonra hasta, bir kontrol randevusuna davet edilir. Tedavinin sonuçları 3 ila 4 hafta içerisinde görülebilmektedir.

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) Etkisi Ne Kadar Kalıcıdır?

Botoks enjeksiyonlarının etkisi genellikle 3 ila 6 aya kadar kalıcılığını korur. Ancak bu süre pek çok faktöre göre değişebilmektedir. Tekrar eden botoks uygulamalarında etki süresi uzamaktadır.

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) enjeksiyonunun sonrasında ilk gün uygulama bölgesine masaj yapılmamalı, yüz üstü yatılmamalı, sert yiyecekler tüketmekten kaçınılmalıdır.

Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) Estetik Amaçla Uygulanır Mı?

Evet. Daha oval bir çene hattına sahip olmak isteyenler, köşeli çene görünümünden kurtulmak isteyenler Masseter Botox (Çene Botoksu – Diş Sıkma Botoksu) uygulamasına başvurabilirler. Bunun yanı sıra yüzün alt kısmındaki asimetrik görünümün düzeltilmesi için de çene botoksu kullanılabilmektedir.

Masseter Botox (Çene Botoks-Diş Sıkma Botoksu) Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Masseter Botox (Çene Botoks-Diş Sıkma Botoksu) hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Botoks (Botox) Uygulamaları

Botoks (Botox) ile Terleme Tedavisi

Botoks (Botox) ile Terleme Tedavisi

içeriği görüntüle
Yüz Botoksu (Botox)

Yüz Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Migren Botoksu (Botox)

Migren Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al