Nefertiti Botox (Boyun Botoksu)

Nefertiti Botox (Boyun Botoksu)
 • İşlem Süresi

  15 Dk

 • Etki Süresi

  4 - 5 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Nefertiti Botox (Boyun Botoksu)

Nefertiti Botoks (Boyun Botoksu)

Ameliyatsız estetik uygulamalar arasında yer alan Nefertiti Boyun Botoksu, son yıllarda çok ilgi gören bir tedavi. Boyun bölgesindeki yaşlanma belirtilerini hafifletmek ve bölgeyi gençleştirmek için uygulanan, bir çeşit medikal estetik tedavisidir.

Daha estetik görünen bir boyun ve çene hattı kazandırmak için uygulanan Nefertiti Botoksu veya bir başka deyişle Nefertiti Lifting, boyun bölgesindeki sarkmaların tedavisinde etkilidir. Bunun yanı sıra çene hattının da daha belirgin hale gelmesini sağlayarak kişiye daha estetik bir görünüm kazandırır.

Nefertiti Botoksu (Boyun Botoksu) Nedir?

Nefertiti lifting olarak da anılan boyun botoksu, kişinin boynunda oluşan yatay çizgilerin tedavisinde ve çene hattının daha belirgin hale getirilmesinde etkili bir medikal estetik uygulamasıdır.

Herhangi bir cerrahi girişim barındırmayan bu tedavi, güvenli ve konforlu olduğu için çok sayıda insan tarafından tercih edilmektedir. Kısa bir süre içinde boyun bölgesini gerginleştiren ve gençleştiren bu tedavi, adını M.Ö 14. Yüzyılda Mısır’da hüküm süren Kraliçe Nefertiti’den alır.

Antik Mısır mitolojisinde zarif ve estetik boynu, kusursuz çene hattı ve eşsiz güzelliği ile anılan Kraliçe Nefertiti, eski çağlardan beri estetik ve güzel boynun simgesi olmaya devam etmektedir.

Kusursuz bir yüz estetiği sağlamak için boyun bölgesinin de yaşlanma etkilerinden korunması gerekir. Yani boynumuz ve çene hattımız, yüz estetiğimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu bölgelerde meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmalar Nefertiti Botoksu ile tedavi edilebilmektedir.

Boyun Bölgesindeki Çizgiler Neden Oluşur?

Genellikle 25 yaş itibariyle insanların yüz bölgesinde ince çizgiler meydana gelmeye başlar. İlerleyen yaş, azalan kollajen ve elastin üretimi ve çevresel koşullardan dolayı bu ince çizgiler derinleşmeye başlar.

Zamanla derin ve belirgin kırışıklıklara dönüşür. Boyun bölgesi de bu yaşlanma etkilerinden payına düşeni alır. Boyun bölgesindeki cilt dokumuz, en az göz çevresi kadar hassas ve ince yapılı bir dokudur. Bu nedenle kırışıklık tehlikesine karşı son derece savunmasızdır.

Pek çok insan cilt bakım rutinlerinde yüzlerine özen gösterirken boyun bölgesini ihmal eder. Nemlendirici ve güneş koruyucu kremler kullanılmadığında boyun bölgesi ince çizgi ve kırışıklık oluşumuna açık hale gelir.

Bununla birlikte yanlış pozisyonda uyumak ve boynumuzun sürekli eğik durması, kapatıcı ürünlerin kullanılması gibi faktörler de boyun bölgesindeki kırışıklıklara yol açabilmektedir.

Yaşımız ilerledikçe cilt dokumuzun geri kalanı gibi boynumuz da parıltısını ve esnekliğini kaybeder. Boyunda yatay yönde çizgiler oluşur.

Nefertiti Botoks (Boyun Botoksu) Nasıl Etki Eder?

Yaşımız ilerledikçe vücudumuzda azalmaya başlayan kollajen miktarı hem yüz hem de boyun bölgesinde cildimizi yaşlanma etkilerine karşı savunmasız hale getirir. Boyunda yatay çizgiler oluşurken çene hattı da belirsizleşmeye başlar.

Boynumuzdaki çizgiler zaman geçtikçe daha derin hale gelir. Nefertiti botoksu bu sorunların çözümüne büyük oranda katkı sağlar. Cildi canlandırır ve sıkılaştırır.

Doğru noktalara, doğru dozlarda uygulandığında sonuçlar son derece başarılıdır. Nefertiti Boyun Botoksu, cildi şekillendirir, yüze oval bir görünüm kazandırır, gıdı sarkmalarını büyük oranda toparlar.

Nefertiti Botoks (Boyun Botoksu) Nasıl Yapılır?

İlk olarak Nefertiti botoksu uygulanacak bölge antiseptik bir solüsyon kullanılarak kirlerden ve kozmetik kalıntılardan arındırılır. Ardından hastanın herhangi bir acı hissetmemesi için anestezik etkili kremler kullanılır.

Krem sürüldükten sonra bölgenin uyuşması için bir süre beklemek gerekir. 15-20 dakikanın sonunda bölge uyuşmuş olur. Sonrasında Doktorunuzun tespit ettiği bölgelere, planlanan miktarda botoks toksini enjekte edilir.

Nefertiti Botoksunda mikro uçlu iğneler (kanüller) kullanılır. Ağrılı bir işlem olarak nitelendirilemez. Ancak her hastanın acı eşiği aynı değildir. Yine de konforlu bir tedavidir. Enjeksiyon sırasında kullanılan mikro uçlu iğneler cilt yüzeyinde herhangi bir iz ya da leke yaratmaz.

Genel olarak boyun bölgesine uygulansa da Nefertiti Botoksun uygulama alanlarından biri de çene hattıdır. 15 dakikada tamamlanabilen bu tedavinin ardından hasta kolaylıkla günlük yaşantısına ve işine dönebilir. Hasta, yaşamını aksatacak bir olumsuzlukla karşılaşmaz.

Nefertiti Botoks (Boyun Botoksu) Fiyatları

Nefertiti Botoks fiyatları, uygulanacak toksin miktarına, muayenehanenin donanımına ve doktorun uzmanlık ve tecrübesine bağlı olarak değişebilmektedir.

Nefertiti Botoks fiyatları hakkında güncel ve net bilgi almak için Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye bölgesindeki hastalarına hizmet veren Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Nefertiti Botox (Boyun Botoksu) Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Nefertiti Botox (Boyun Botoksu) hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Botoks (Botox) Uygulamalar

Migren Botoksu (Botox)

Migren Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Botox (Botox) ile Terleme Tedavisi

Botox (Botox) ile Terleme Tedavisi

içeriği görüntüle
Masseter Botoks (Botox)

Masseter Botoks (Botox)

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al