Boyun Dekolte Botoksu (Botox)

Boyun Dekolte Botoksu (Botox) İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  15 Dk

 • Etki Süresi

  4 - 5 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Boyun Dekolte Botoksu

Vücudumuzda yaşlanma izlerinin en belirgin şekilde görüldüğü noktalar arasında boyun ve dekolte bölgemiz de vardır. Boynumuzda yer alan perde kası, zaman içerisinde gevşeyerek cildimizde bozulmalara yol açabilmektedir. Gıdı bölgesindeki sarkmalar da bizi en çok rahatsız eden yaşlanma belirtileri arasındadır.

İlerleyen yaşla birlikte, adem elması adlında dikey kırışıklıklar ve sarkmalar gözlenir. Boynumuzda da yatay çizgilerle karşılaşabiliriz. Dekolte bölgemizde de kırışıklık ve buruşmalar estetik açıdan rahatsızlık verirler. Sadece ilerleyen yaş değil, yatış pozisyonumuz, cildimizin nem dengesindeki bozulmalar, kollajen üretimindeki azalma gibi pek çok etken boyun-dekolte bölgesinde yaşlanma belirtilerine neden olur.

Boyun ve dekolte bölgesinde botoks enjeksiyonu ile kırışıklıkların görünümünü hafifletmek, genç ve diri bir cilde kavuşmak mümkündür. Botoks tedavisinin başarıya ulaşması, kırışıklıkların ve sarkmaların hangi düzeyde olduğuna göre değişebilir. Daha başarılı sonuçlar için, gerektiğinde dermatolog hekiminiz dolgu ve botoks uygulamalarının birlikte kombine şekilde uygulanmasına karar verebilir.

Boyun Dekolte Botoksu (Botox) Nedir?

Dekolte bölgesinde meydana gelen ve olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize yol açan sarkma ve kırışıklıkların hafifletilmesinde kullanılan yöntemlerden biri dekolte botoksudur (Botox). Yaşlanma belirtileri henüz yeni sayılırsa ve fazla derinleşmemişse yalnızca botoks uygulaması sayesinde başarı sağlamak mümkündür.

Ancak ilerleyen düzeydeki kırışıklık ve sarkmalar için hem dermal dolgu hem de botoks enjeksiyonunun birlikte kullanılması gerekebilir. Dekolte bölgesi, boynumuzun devamı niteliğindedir. Bu yüzden boyun-dekolte botoksu (Botox) genellikle birlikte anılmaktadır. Botoks enjeksiyonu ile daha canlı ve diri bir görünüme kavuşmak mümkündür.

Dekolte ve Boyun Botoksu Hangi Durumlarda Uygulanır?

Boyun ve dekolte bölgesine botoks enjeksiyonu yapılacak olan hastanın genel sağlık durumunun uygun olması ve gelişim sürecini tamamlamış bir yetişkin olması gerekir. Bunun dışında dekolte ve boyun bölgesindeki yaşlanma belirtilerinden rahatsızlık duyan herkes güvenle botoks yaptırabilir. Tedavi öncesinde dermatolog hekiminizle yapacağınız muayeneden sonra sorunlarınız ve ihtiyaçlarınız tespit edilerek sizin için en doğru tedavi yöntemine karar verilir.

Boyun Dekolte Botoksu (Botox) Ne İşe Yarar?

Dekolte bölgesinde meydana gelen kırışıklıkların görünümünün azaltılmasında önemli ölçüde başarı sağlar. Özellikle dermal dolgu tedavisiyle birlikte uygulandığında sonuçlar tatmin edici niteliktedir.

Unutmamak gerekir ki dekolte bölgemizde meydana gelen kırışıklıkların temel nedenleri arasında yatma şeklimiz vardır. Yan veya yüz üstü yatmayı tercih eden kişilerde bu sorun daha sık görülür. Bununla birlikte çevresel etkenler ve cilt kuruluğu da dekolte bölgesinde yaşlanma izlerine neden olabilmektedir.

Dekolte ve Boyun Botoksunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dekolte ve boyun botoksunun sonuçları 4-6 aya kadar kalıcılığını koruyabilmektedir. 4 ayın ardından etkiler azalmaya başlar. Botoks toksini zamanla etkisini yitirir. Ancak tekrarlandıkça etkilerin kalıcılığı da artmaktadır.

Boyun Dekolte Botoksu (Botox) ve Boyun Botoksunun Avantajları Nelerdir?

Herhangi bir cerrahi girişim barındırmadığı için konforlu bir uygulamadır. İyileşme süreci gerektirmez. Tedavi sonrasında günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Geçici bir uygulama olduğu için revize edilebilir veya sonuçtan memnun olunmazsa botoksun erimesinin ardından eski görünümünüze dönebilirsiniz.

Dekolte ve Boyun Botoksu Nasıl Uygulanır?

İlk olarak enjeksiyonun gerçekleştirileceği nokta anestezik kremlerle uyuşturulur. Sonrasında muayenede tespit edilen enjeksiyon noktalarına mikro uçlu iğnelerle botulinum toksin enjekte edilir. 15 dakika içerisinde tamamlanabilen bu tedavinin ardından hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Dekolte ve Boyun Botoksundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Botoks enjeksiyonunun ardından

 • 3-4 Saat süresince işlem uygulanan bölgeye su değdirilmemeli
 • Hamam, sauna veya sıcak banyo gibi buharlı ortamlardan sakınılmalı
 • Bir hafta süresince enjeksiyon bölgesine baskı uygulanmamalı, masaj yapılmamalı ve ovuşturulmamalıdır.

Dekolte ve Boyun Botoksu Fiyatları

Dekolte ve boyun botoksunun fiyatları ve maliyetleri çeşitli faktörlere göre değişebilmektedir. İşlem uygulanacak bölge, kullanılan toksin miktarı, uygulamanın gerçekleştirileceği muayenehanenin donanımı ve hekimin uzmanlığı bu faktörler arasındadır. Dekolte ve boyun botoksu fiyatları hakkında net ve güncel bilgi almak için Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Boyun Dekolte Botoksu Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Boyun Dekolte Botoksu hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Botoks (Botox) Uygulamalar

Yüz Botoksu (Botox)

Yüz Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Masseter Botoks (Botox)

Masseter Botoks (Botox)

içeriği görüntüle
Migren Botoksu (Botox)

Migren Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al