Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu)

Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu) İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  10 Dk

 • Etki Süresi

  4 - 5 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu)

Göz alıcı bir gülümsemeye sahip olmak için dudakların dişlerle ve diş etleriyle uyum içerisinde olması gerekir. Estetik olmayan gülüşler sosyal hayatımızı ve özgüvenimizi olumsuz etkiler. Gummy Smile, güldüğümüz sırada diş etlerimizin kalın biçimde görülmesidir. Bu durum estetik olarak rahatsız eder.

Bu sorunu yaşayan kişiler günlük yaşantılarında gülmekten çekinir ve sosyal hayata karışmaktan geri durmak isteyebilirler. Gummy Smile Diş Eti Botoksu ile bu sorunlardan kurtulmak ve özgürce gülümsemek mümkündür.

Gummy Smile Nedir?

Konuşurken veya güldüğümüz sırada diş etlerimizin belirgin şekilde dışarıdan görünmesi durumuna Gummy Smile adı verilir. Normalde kişi konuşurken veya gülerken diş etleri ince şekilde görünmelidir. Ancak Gummy Smile vakalarında diş etleri kalın biçimde görünür olur.

Gummy Smile Diş Eti Görünümünün Oluşma Nedenleri Nelerdir?

 • Diş yüksekliğinin olması gerekenden küçük olması
 • Üst çenedeki kemiğin aşırı miktarda büyümesi
 • Üst dudak kasının hipermobil olması
 • Üst dudağın olması gerekenden daha ince olması
 • Diş etinden kaynaklanan inflamasyonlar
 • Bazı ilaçların kullanımından dolayı yaşanan diş eti büyümeleri gummy smile diş eti görünümüne neden olabilmektedir.

Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu) Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu) tedavisi hormon düzensizliklerinden dolayı hamilelik veya emzirme dönemindeki kadınlara önerilmez. Bunun haricinde dileyen herkes Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu) uygulamasına başvurabilir.

Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu) ile hedeflenen şey, kişinin gülerken veya konuşurken diş etlerinin görünmesinden kaynaklanan estetik bozukluğu tedavi etmektir.

Burun deliklerinin yan tarafından gerçekleştirilen botoks enjeksiyonu öncesinde, bölge sterilize edilir ve anestezik etkili kremlerle uyuşturulur. Sorunun derecesine göre iki veya beş farklı noktadan botoks toksini enjekte edilir.

Üç, dört gün içerisinde etkisini göstermeye başlayan tedavinin kesin sonuçları, ikinci hafta itibariyle gözlenebilir. Tedavi, üst dudağın diş etlerini örtmesine yardımcı olur. Bu sayede kişi konuştuğu veya güldüğü sırada diş etleri görünmez.

Gummy Smile Botoks (Diş Eti Botoksu) Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tedavi öncesinde mevcut hastalıklarınız, kullandığınız ilaçlar veya varsa hamilelik durumunuzla ilgili doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekir.

Eğer düzenli olarak antibiyotik, kas gevşetici veya kan sulandırıcı ilaçlar kullanmanız gerekiyorsa bunları doktor gözetiminde tedaviden bir hafta önce bırakmanız beklenir.

Gummy Smile Botoks (Diş Eti Botoksu) Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Tedavi olduğunuz gün ilk birkaç saat boyunca bölge su ile temas ettirilmemeli
 • Makyaj malzemeleri kullanılmamalı
 • Alkollü içecek tüketilmemeli
 • Hamam, sauna ve benzeri sıcak, buharlı ortamlardan uzak durulmalı
 • İlk beş gün botoks bölgesine masaj yapılmamalı
 • Yoğun fiziksel efor gerektiren işlerden ve egzersizlerden ilk beş gün boyunca kaçınılmalı

Gummy Smile Botoxun (Diş Eti Botoksu) Yan Etkileri Var Mıdır?

Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu) yaptıran kişilerde gözlenebilecek etkiler şu şekildedir;

Hassas ciltli kişilerde enjeksiyon bölgesinde minik kızarıklıklar, şişlikler ve morarma normaldir. Bu etkilere müdahale etmek için bir, iki saat süresince buz tedavisi uygulanabilir. Uzman olmayan kişilerce yapılan tedavilerin sonrasında, aşırı miktarda toksin enjekte edilmesinden kaynaklı bazı dudak hareketleri baskılanabilir.

Gummy Smile Botoxunun (Diş Eti Botoksu) Etkileri Ne Zaman Görülür?

İlk sonuçlar tedaviyi takiben 3-4 gün içerisinde gözlenebilir. Ancak kesin sonuçların ortaya çıkması için iki hafta kadar beklemek gerekir.

Gummy Smile Botoxun (Diş Eti Botoksu) Etkisi Ne Kadar Sürer?

Tedavinin etkileri ortalama 4 ay sürmektedir. Dördüncü ayın ardından etkisi giderek azalmaya başlar. Altıncı ay itibariyle botoks tümüyle erir ve cilt eski haline döner. Etkinliğinin korunması için tedavi tekrarlanabilmektedir.

Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu) Fiyatları

Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu) tedavisinin fiyatları ve maliyetleri çeşitli faktörlere göre değişebilmektedir. Bu faktörler uygulamanın yapılacağı bölge, kullanılacak olan toksinin miktarı, muayenehanenin donanımı, doktorun uzmanlık ve tecrübesidir.

Düşük fiyatların cazibesine kapılarak merdiven altı sözde muayenehaneleri tercih etmek, sağlığınızı riske atmak demektir. Gummy Smile Botoks (Diş Eti Botoksu) Fiyatları hakkında net ve güncel bilgi almak için Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu) Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Gummy Smile Botox (Diş Eti Botoksu) hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Botoks (Botox) Uygulamalar

Boyun Dekolte Botoksu (Botox)

Boyun Dekolte Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Burun Kaldırma Botoksu (Botox)

Burun Kaldırma Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Migren Botoksu (Botox)

Migren Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al