Yüz Botoksu (Botox)

Yüz Botoksu (Botox) İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  15 Dk

 • Etki Süresi

  4 - 5 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Gerekmez

Yüz Botoksu (Botox)

Yüzümüzün karakteristik hatlarını belirleyen ağız kenarları, göz çevreleri, kaş arası ve alın bölgesi, ince çizgi ve derin kırışıklıklar benzeri yaşlanma belirtilerinin yoğun şekilde gözlendiği alanlardır.

Bu ve benzeri yaşlanma izlerini yavaşlatmanın en etkili yollarından biri de yüz botoksudur.

Yüz Botoksu (Botox) Nedir?

Günlük yaşantımızda iletişimimizin önemli bir kısmını mimiklerimiz ve yüz ifadelerimizle sağlarız. Bunun için de yüzümüzdeki kasların kasılması gerekir. Botoks uygulaması, bu kasların kasılmasını sağlayan asetilkolinin maddesinin salgılanmasını engeller. Bunu sinir uçlarını bloke ederek gerçekleştirir. Botoks uygulaması kasılmayı önler ve mimik kaslarının zayıflamasını sağlar.

Bunun sonucunda cildimizde meydana gelen ince çizgiler ve derin kırışıklıkların görünümü, büyük oranda azalır. Bunun dışında yeni oluşacak çizgilerin ve kırışıklıkların da gecikmesinde etki sağlar. Dermatolog hekiminizle yapacağınız muayene sırasında ihtiyaçlarınız analiz edilerek gerektiğinde botoks ve dolgu tedavilerinin kombine şekilde uygulanmasına karar verilebilir.

Botoks uygulaması, emzirme dönemindeki anneler ve hamilelik süreci devam eden anne adayları hariç, 18 – 65 yaş arası yetişkinlere uygulanabilmektedir. Botoks tedavisinin etkisini uzatmak için cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumalı, nem dengesini sağlamalı ve genel olarak cilt sağlığımıza özen göstermeliyiz.

Yüz botoksunun etkisi geçmeye başladığında, tedavi güvenle tekrarlanabilir. Yüz botoksu yaptıran kişiler; yaşlı, yorgun ve mutsuz bir yüz görünümünden kurtularak dinç, enerjik ve genç bir görünüme kavuşabilmektedir.

Yüz Botoksu (Botox) Kimlere Uygulanabilir?

Yüzünde derin kırışıklıklar oluşan ve bundan şikayetçi olan kişiler yüz botoksununun birincil hedef grubudur. Ancak tek sebep bu değildir. Yüz botoksu uygulaması ile cilt sarkmalarını telafi etmek mümkündür. Botoks enjeksiyonu sayesinde kişi mimiklerini ve doğal görünümünü koruyarak daha gergin bir cilde sahip olabilir.

Ancak istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için, ucuz fiyatların cazibesine kapılarak merdiven altı işletmelere gidilmemelidir. Mutlaka uzman bir dermatolog hekim tarafından, muayenehane koşulları altında gerçekleştirilmelidir.

Yüz botoksu yalnızca estetik kaygı ve şikayetlerin giderilmesi için uygulanmaz. Aynı zamanda belli başlı sağlık sorunlarının tedavisinde de fayda sağlamaktır. Örneğin migren ağrılarından şikayet edenler, aşırı terleme sorunu yaşayanlar veya diş sıkma problemi yaşayanlar botoks yaptırabilirler.

Yüz Botoksunun (Botox) Uygulandığı Yerler Nelerdir?

 • Alın çizgileri
 • Kaz ayakları (Göz çevresindeki kırışıklıklar)
 • Kaş arası çizgileri
 • Dudak köşelerinin kaldırılması
 • Burun ucunun kaldırılması
 • Üst dudakta meydana gelen ince çizgiler
 • Kaşların Kaldırılması
 • Burun kenarları
 • Çene
 • Aşırı terleyen bölgeler
 • Boyun kırışıklıkları ve çizgileri

Yüz Botoksu (Botox) Nasıl Uygulanır?

Yüz botoksu uygulamasından önce hedeflenen bölgenin detaylı görüntüsü alınarak hasta ile birlikte tedavi planlaması gerçekleştirilir. Hasta ve doktor, enjeksiyon sonrası muhtemel görünüm üzerinde hemfikir olurlar. Enjeksiyon sırasında hafif düzeyde bir sızı ve yanma hissedilebilir.

Ancak bunun dışında şiddetli bir ağrı olmaz. Hissedilen acı ise soğuk kompres yöntemiyle baskılanabilmektedir. Bölge tümüyle uyuşturulduktan sonra kanül adı verilen mikro uçlu iğnelerle, planlanan dozda botulinum toksin enjeksiyonu gerçekleştirilir.

Yüz Botoksunun (Botox) Düzenli Şekilde Uygulanmasının Faydaları

Botoks adı verilen toksin, cilt altı dokuda ancak belli bir süre kalabilmektedir. Bu sürenin sonrasında botoks toksini etkisini yitirmeye başlar ve cilt görünümü eski haline döner.

Yüz botoksunun sonuçlarının kalıcı olabilmesi için belli periyotlarda tekrarlanması gerekir. Düzenli yüz botoksu hem estetik görünümün korunmasını sağlar hem de yeni yaşlanma etkilerinin gecikmesi sağlanır.

Yüz Botoksu (Botox) Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Enjeksiyon sonrasında herhangi bir hastane yatışı veya iyileşme süreci gerektirmeyen yüz botoksunun ardından dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;

 • İşlemden sonraki iki, üç gün süresince ağır fiziksel aktivitelerden, spor ve egzersizlerden sakınılmalı
 • İlk günler yüz üstü yatmamalı
 • Bir süre hamam, sauna ve havuz gibi ortamlardan uzak durulmalı
 • Botoks enjekte edilen bölge ovuşturulmamalı

Yüz Botoksunun (Botox) Etki Süresi Ne Kadardır?

Yaklaşık on, on beş dakika içerisinde tamamlanan botoks uygulamasının ardından, günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yüz botoksunun kalıcılığı her hasta için farklılık gösterebilir.

Ortalama bir süreden söz etmemiz gerekirse 4 ila 6 aya kadar sonuçlar kalıcılığını koruyabilmektedir. Uzman bir dermatolog hekim tarafından muayenehane koşullarında gerçekleştirilen yüz botoksunda kişi mimiklerini kaybetmez ve doğal görünümünü korur. Yeniden canlı, taze ve dinç bir görünüm sağlanır.

Yüz Botoksu (Botox) ve Yüz Dolgusu Arasındaki Farklar Nelerdir?

Botoks uygulamasında ilerleyen yaşa ve yoğun mimik kullanımına bağlı olarak meydana gelen minik kırışıklıkların görünümünü azaltır. Dolgu uygulamaları sadece kırışıklıkları gidermek için değil aynı zamanda yüz konturlarının vurgulanması ve çökmelerin giderilmesi için de kullanılmaktadır.

Dermatolog hekiminizle yapacağınız muayene sırasında sorunlarınız ve ihtiyaçlarınız analiz edilir. Size en uygun tedavi yöntemi seçilir, gereken hallerde kombine şekilde iki farklı tedavi birlikte uygulanabilir.

Yüz Botoksu (Botox) Fiyatları

Yüz Botoksu uygulamasının fiyat ve maliyetleri, enjekte edilecek toksinin miktarına, uygulaman bölgesine ve başka etkenlere göre değişebilmektedir. Yüz botoksu fiyatları hakkında güncel ve net bilgi almak için Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye bölgesindeki hastalarına hizmet veren Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Yüz Botoksu (Botox) Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Yüz Botoksu (Botox) hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Botoks (Botox) Uygulamalar

Masseter Botoks (Botox)

Masseter Botoks (Botox)

içeriği görüntüle
Migren Botoksu (Botox)

Migren Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Boyun Dekolte Botoksu (Botox)

Boyun Dekolte Botoksu (Botox)

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al