Burun Kaldırma Botoksu (Botox)

Burun Kaldırma Botoksu (Botox) İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  10 Dk

 • Etki Süresi

  6 - 8 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Burun Kaldırma Botoksu (Botox)

Burunda meydana gelen kırışıklıkları gidermek ve burun ucunu estetik biçimde kaldırmak için botoks (botox) enjeksiyonu ameliyatsız ve konforlu bir tedavi seçeneği sunar. Burunda, öncesinde tespit edilen noktalara botoks (botox) toksini enjekte edilerek gerçekleştirilen bu tedavi, mimik kullanımından kaynaklanan burun sırtı kırışıklıklarının tedavisinde etkilidir.

Burun ucu düşüklüğünden şikayet eden ancak burun ameliyatı olmak istemeyenlere, burun ucu kaldırmak için de cazip bir seçenek sunmaktadır. Bunun dışında estetik burun ameliyatı yaptırıp sonuçlarından tam olarak memnun olmayan kişiler de burun botoksuyla arzu ettikleri görünüme kavuşabilmektedir.

Botoks (Botox) İle Burun Ucu Kaldırma Nedir?

Deoressorseptinasi isimli küçük bir kas, burun ucu hareketliliğini sağlar. Burun ucu botoksu ile bu kas geçici olarak işlevsiz hale getirilir. Burun ucu 1-2 milimetreye kadar yukarı yönde kaldırılır. Burun ucu görünümünde hafif bir kalkıklık isteyen ancak bunun için ameliyat olmaktan çekinen kişiler için ideal bir tedavi seçeneğidir.

Botoks ile burun ucu kaldırma tedavisinden sonra herhangi bir iyileşme süreci gerekmez. Kişi normal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. İstenildiği taktirde aynı seans içerisinde yüzün farklı bölgelerinde de botoks enjeksiyonu uygulanabilmektedir.

Burun Estetiğinde Pratik Yöntem Burun Botoksu (Botox)

Burun, yüz estetiğinin en önemli unsurların başında gelir. Estetik cerrahiye başvuran hastaların önemli bir bölümü burun şikayetiyle estetik operasyona karar vermektedir. Ancak botoks enjeksiyonu ile burun ucu estetiğini sağlamak mümkündür. Burun ucunu kaldırmak isteyen hastalara ameliyatsız, konforlu ve pratik bir tedavi seçeneği sunar.

Beş – on dakika gibi kısa bir süre içerisinde botoks enjeksiyonu ile burun ucunu kaldırmak mümkün. Burnun uç bölgesine kararlaştırılan dozda botoks enjekte edilir ve dermatolog hekim tarafından burun ucu yeniden şekillendirilir. Tedavi sonrasında kolaylıkla gündelik yaşantımıza dönebiliriz.

Kimler Burun Botoksu (Botox) Yaptırabilir?

Burun estetiği metotları arasında en acısız ve kısa süreli yöntem olarak öne çıkan burun botoksunu yaptırmadan önce uzman doktorunuzla detaylı bir görüşme yapmanız gerekir. Yüzümüzün karakterini belirleyen en önemli unsurlardan olan burnumuzla ilgili yanlış bir müdahale büyük risk taşır.

Eğer burnunuzda bir kemik problemi yoksa ve tek sorun burun ucunun düşük olmasıysa botoks ile kaldırma işlemi yaptırabilirsiniz. Ancak burnunuzda bir kemik problemi veya işlevsel sorun olup olmadığına kendiniz karar veremezsiniz. Bu yüzden mutlaka doktorunuzla birlikte karar almanız gerekir.

Botoksla tedavi edilebilecek bir diğer burun kusuru ise burun kanatlarıdır. Gülerken, konuşurken veya farklı mimikler sırasında burun kanatlarının fazla oynaması ve hareket etmesi estetik açıdan bir sorun yaratır. Bu durumun tedavisinde de botoks enjeksiyonu kullanılır. Botoks toksini, burun kanatlarının fazlaca açılmasına ve burnun düşmesine engel olur.

Botoks (Botox) İle Burun Ucu Kaldırma Fiyatları

Botoks ile Burun Kaldırma veya burun botoksu fiyatları hakkında güncel ve net bilgi almak için; Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye bölgesindeki hastalarına hizmet veren Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Burun Kaldırma Botoksu (Botox) Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Burun Kaldırma Botoksu (Botox) hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Botoks (Botox) Uygulamalar

Botoks (Botox) ile Terleme Tedavisi

Botoks (Botox) ile Terleme Tedavisi

içeriği görüntüle
Nefertiti Botox (Boyun Botoksu)

Nefertiti Botox (Boyun Botoksu)

içeriği görüntüle
Gummysmile Botox (Diş Eti Botoksu)

Gummysmile Botox (Diş Eti Botoksu)

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al