4D CİLT GENÇLEŞTİRME

4D Cilt Gençleştirme İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 - 2 Saat

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

4D Cilt Gençleştirme

Bir çeşit anti-aging programı olan 4D cilt gençleştirmede farklı lazer enerjileri kullanılır. Er:YAG Lazer ve Nd:YAG lazer kullanılarak yapılan 4D cilt gençleştirme işleminde cildin en yüzeysel katmanından en derinine kadar etki etmek mümkündür.

Ciltte meydana gelen ince kırışıklıklar ve lekelerin azaltılması, cildin sıkılaşması ve kollajen üretiminin yeniden tetiklenmesi amaçlanır. 4D cilt gençleştirme işleminde cilde herhangi bir madde enjeksiyonu yapılmaması, uygulamanın en önemli avantajlarından biridir. Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş, 4D cilt gençleştirme uygulaması hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

4D Cilt Gençleştirme Aşamaları Nelerdir?

İlk adımda smooth lifting adı verilen özel bir mod kullanılır. Bu aşamada ağız içinden yanak mukozası ve dudağın iç kısımlarına uygulanır. Bu aşamada kontrollü bir ısı birikimi ile cildin kollajen üretiminin yeniden tetiklenir.

Sonrasında yine özel bir mod kullanılarak yüzeysel ve derin cilt dokusuna yüksek ısı iletilir. Bu ısı kollajen üretimini uyararak cilt tonunun eşitlenmesini, cildin sıkılaşmasını ve ince çizgilerin azalmasını sağlar.

Sonraki aşamada yüzün dış kısmından uygulanan ısı ile cilt yüzeyine hasar vermeden kollajen liflerinin yapılanması ve şekil alması sağlanır. Bu aşamada yanakların, jawline(Çenenin yan kısımları), gıdı gibi sarkma tehlikesi bulunan bölgelerin sıkılaşması sağlanır.

Dördüncü aşamada soğuk ablasyon tedavisi uygulanır. Bu aşamada yüzeysel izler, cilt lekeleri ve kırışıklıklar önemli ölçüde azaltılır. Sonucunda cilt pürüzsüz bir görünüm kazanır.

4D Cilt Gençleştirme nasıl uygulanır?

4D Cilt Gençleştirme Uygulaması öncesinde lokal anestezi etkili krem kullanmaya gerek yoktur. Yalnızca göz ve dudak çevresi gibi hassas noktaların anestezik kremle uyuşturulması yeterlidir. Vücut tarafından iyi tolere edilebilen ir işlemdir. Uygulama genellikle 45-50 dakika arası bir zamanda tamamlanır.

Tedaviden sonra hasta gündelik yaşantısına kaldığı yerden devam eder. Ancak tedavi sonrasında güneş koruyucular, nemlendiriciler ve yapılandırıcı ürünler kullanmak önemlidir. 4 Boyutlu cilt gençleştirme işlemi her mevsim, güvenle uygulanabilmektedir.

Kaç seans uygulanacağı ve seansların arasında ne kadar zaman geçmesi gerektiği, hastanın yaşına, kişisel koşullarına ve yaşadığı sorunların şiddet düzeyine göre değişmektedir. Genellikle bir aylık aralıklarla üç-beş seans kadar uygulanan 4D cilt gençleştirme ilerleyen yıllarda, koruyucu seanslar uygulandığı taktirde elde edilen sonuçlar korunabilmektedir.

Siz de 4D cilt gençleştirme işlemi ile arzu ettiğiniz cilde sahip olmak için Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

4D Cilt Gençleştirme Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz 4D Cilt Gençleştirme hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Lazer Uygulamaları

Lazer ile Akne İzi Tedavisi

Lazer ile Akne ve Akne İzi Tedavisi

içeriği görüntüle
Lazer ile Yara İzi Tedavisi

Lazer ile Yara ve Ameliyat İzi Tedavisi

içeriği görüntüle
Lazer ile Foto Yaşlanma Tedavisi

Lazer ile Foto Yaşlanma Tedavisi

içeriği görüntüle
tümünü incele
Hemen Randevu Al