Lazerle Foto Yaşlanma Tedavisi

Lazerle Foto Yaşlanma Tedavisi İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 - 2 Saat

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Lazerle Foto Yaşlanma Tedavisi

Cildimizin çevresel koşullardan kaynaklı uğradığı hasara vurgu yapan Foto Yaşlanma kavramının ana öznesi güneş ışınlarıdır. Sıcak yaz aylarında güneşe doğrudan ve fazlaca maruz kalmak cildimizde ciddi hasarlara yol açabilmektedir.

Herhangi bir filtreden geçmeksizin UV-A ve UV-B ışınlarına maruz kalmak güneş radyasyonunun doğrudan cilde nüfuz etmesine yol açar. Bedenimizin güneşe ihtiyacı vardır ancak cilt sağlığı açısından her mevsim cilt tipine uygun güneş koruyucular kullanmamız gerekir.

Foto Yaşlanma Nedir? Nasıl Oluşur?

Dermatoloji uzmanları çevresel etkenlerin cildin erken yaşlanma belirtileri göstermesinde ve cilt lekelerinin oluşumunda yüzde seksen oranında etkili olduğunu belirtiyor. Cildimizde foto yaşlanmaya neden olan çevresel etkenler arasında en büyük tehdit unsuru güneştir.

Photoaging konusunda bilgili olmak ve gereken önlemleri almak önem taşır. Cilt bakım rutininde güneş koruyuculara yer vermemek, yetersiz beslenmek, sigara tüketmek ve yeterince su içmemek bu süreci hızlandırmaktadır.

Foto Yaşlanma Etkileri Nelerdir?

Güneşin UV ışınlarına herhangi bir koruma olmaksızın uzun süreler maruz kalmak genç bireylerde bile erken yaşlanma etkilerinin gözlenmesine neden olur. Foto yaşlanma etkilerinden bahsetmek gerekirse ince çizgiler, derin kırışıklıklar, cilt lekeleri önemli etkiler arasındadır. Cildimiz deri altı tabakası, dermis ve epidermis olmak üzere üç katmandan oluşan cildimizin en önemli unsurları arasında kollajen ve elastin lifleri yer alır.

Cildin orta katmanında bulunan, cildimizin genç ve canlı görünmesini sağlayan kolajen ve elastin gibi proteinler güneşin zararlı ışınlarından dolayı bozulabilmektedir. Kolajen ve elastin kaybı yaşayan cilt, bazı tepkimeler gösterir. Bunun sonucunda güneş lekeleri, ince çizgiler ve derin kırışıklıklar oluşur. Buna karşı doğru bir cilt bakım rutini ile önlem alabilir veya lazerle foto yaşlanma tedavisine başvurabilirsiniz.

Foto Yaşlanma Tehlikesine Karşı Güneş Kreminin Önemi

Foto yaşlanma tehlikesine karşı alınabilecek ilk önlem, her mevsim güneş kremi kullanmaktır. Bunun yanı sıra c vitamini serumu ile cilde ihtiyaç duyduğu besinleri karşılamak da önemlidir. Fakat unutmamak gerekir ki cilt bakımı, rutin olarak aksatılmaması gereken bütünsel bir süreçtir.

Lazer İle Foto Yaşlanma Tedavisi

Foto yaşlanma sonucu oluşan cilt hasarları lazer teknolojisi ile tedavi edilebilmektedir. Dermatolog hekiminizle yapacağınız muayene ve görüşmenin ardından, sizin koşullarınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun tedavi yöntemine karar verilir. Seans aralıkları ve seans sayısı kişiye özgü olarak belirlenir. Lazer ile foto yaşlanma tedavisi fiyatları ve tedavi içeriği hakkında detaylı bilgi almak için Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazerle Foto Yaşlanma Tedavisi Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Lazerle Foto Yaşlanma Tedavisi hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Lazer Uygulamaları

Lazer ile Tırnak Mantarı Tedavisi

Lazer ile Tırnak Mantarı Tedavisi

içeriği görüntüle
Lazer ile Siğil Tedavisi

Lazer ile Siğil Tedavisi

içeriği görüntüle
Lazer ile Nasır Tedavisi

Lazer ile Nasır Tedavisi

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al