Lazer ile Leke Tedavisi

Lazer ile Leke Tedavisi İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 Saat

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Lazer ile Leke Tedavisi

Cilt yüzeyinde meydana gelen lekelerin kalıcı şekilde tedavi edilebilmesi için, lazer teknolojisinden faydalanılmaktadır. Ciltteki leke üzerine odaklanan lazer ışınları, cildin alt katmanlarına da nüfuz ederek, leke görünümünü azaltır.

Estetik açıdan kişiyi rahatsız eden, yaşam kalitesini ve özgüvenini olumsuz etkileyen cilt lekelerinden kurtulmak için lazerle leke tedavisine başvurulur.

Lazerle Leke Tedavisi Nedir?

Lazer teknolojisi günümüzde çok sayıda hastalığın tedavisinde ve estetik sorunların ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır. Yağ yakımı, epilasyon ve çok sayıda medikal estetik uygulamada lazer teknolojisi, olmazsa olmaz derecede önem taşır.

Lazer teknolojisi ile pek çok sorun için kalıcı ve de geçici çözümler elde etmek mümkündür. Hemen hemen herkes için uygulanabilir olan bu tedavi, bulaşıcı hastalığı bulunmayan, hormon sistemlerinin düzgün çalıştığı, 18 yaşını doldurmuş insanlar için uygundur.

Dermatolog hekiminizle gerçekleştireceğiniz muayenenin ardından, tedaviye uygun olup olmadığınıza karar verilir. Kronik rahatsızlığı bulunan bazı insanlar, lazer tedavisi için uygun görülmezler. İlk muayene sırasında doktorunuza tıbbi öykünüz ve genel sağlık durumunuz hakkında detaylı bilgi vermeniz beklenir..

Lazerle leke tedavisinin ardından yüzünüzü güldürecek, başarılı sonuçlar almanız mümkündür. Bu süreçte doktorunuzla açık iletişim halinde olmanız beklenmeyen sonuçlardan sizi koruyacaktır

Tedavi öncesinde gereken hazırlıkları eksiksiz yapmalı ve doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymalısınız.

Lazerle Leke Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Cildinizde meydana gelen lekenin derecesi, türü, derinliği ve büyüklüğü seans sayısı üzerinde belirleyici rol oynar. Aşırı koyu lekeler, en az 2 seanslık uygulamanın ardından istenilen seviyeye getirilir.

Buna karşın kökü çok derinlerde olan lekelerde iyileşme çabucak olmaz. Özellikle doğum lekeleri ciddi derinliktedir. Tedavi sonrasında kontrol yaptırmak gerekir. Seans sonrası yapılacak kontrollerde lekenin durumu değerlendirilerek, ihtiyaç duyulan durumlarda ek seanslar planlanabilir.

Lazerle Leke Tedavisi Sonrasında Neler Olur?

Lazerle leke tedavisinde lazer ışınları, cildin dermis adı verilen tabakasına iletilir. Dermis tabakasındaki leke köklerine uzun süreli lazer ışını göndermek cildin hassasiyet düzeyini arttırır. Tedavinin ardından cilt yüzeyinde ödem veya minik kızarıklıklar meydana gelir. Oluşan ödem, kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçecektir.

Lazerle leke tedavisi istirahat gerektiren bir uygulama değildir. Tedavi sonrasında günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Seanstan sonraki ilk hafta mutlaka kontrole gitmenizde fayda vardır. Bu kontrol sırasında cildinizin ek bir seansa ihtiyaç duyup duymadığına karar verilecektir.

Lazerle Leke Tedavisi Sonucunda Lekeler Tamamen Kaybolur Mu?

Güneş lekesi, doğum lekesi veya farklı sebeplerden dolayı meydana gelen lekeler, uygun seans sayısı ve doğru cihazın kullanılmasıyla başarı oranı yüksektir. Bazı lekeler tümden yok edilemese bile çok silik bir boyuta ulaşarak neredeyse görünmez bir hal alır. Yüz ve dekolte bölgesi gibi daima göz önünde bulunan bölgelerdeki lekelerin giderilmesi estetik açıdan büyük önem arz eder.

Lazerle Leke Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

Yüksek dozda uygulanan tedavinin bazı yan etkileri olabilmektedir. Hipopigmentasyon, yanık, enfeksiyon ve benzeri komplikasyonlar uzman olmayan kişilerce yapılan lazer uygulamalarında karşılaşılan yan etkiler arasındadır.

Lazer Haricinde Leke Tedavisinde Yapılabilecek Ek Uygulamalar

Muayene sırasında lekenin türü incelenmeli ve lekeniz için en doğru tedavi yöntemi ne ise ona karar verilmelidir. Lazer tedavisi her leke için en uygun tedavi yöntemi olmayabilir. Cildin renk pigmentlerini değiştirecek leke açıcı kremlerle de tedavi sağlanılabilir. Ancak belirtmemiz gerekir ki hiçbir yöntem, kalıcı bir sonuç sağlamaz.

Lazer Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedavi bölgesine 24 saat süresince su teması olmamalıdır. Ciltte oluşan kızarıklıklara kendi başınıza müdahale etmemenizde fayda vardır. Oluşan kızarıklıklar, iki gün gibi kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçecektir. Bununla birlikte ödem oluşumu ise çok daha nadir görülen bir durumdur.

Ancak uzun süren seansların ardından ödem oluşumu gerçekleşir. İyileşme sürecinde cildinize kimyasal içerikli bakım ürünleri uygulamamaya ve doktorunuzun tavsiye ettiği nemlendiricileri kullanmaya özen göstermeniz gerekir.

Lazerle Leke Tedavisi İz Bırakır Mı?

Lazerle leke tedavisi sırasında cilt yüzeyine bilinçli bir şekilde hasar verilir. Bu hasarın sonucunda cilt dokusu kendisini onarırken kabuk ile birlikte lekeyi de ciltten dışarı atar. Merdiven altı sözde muayenehanelerde uzman olmayan kişilerce uygulanan tedavi sırasında ciddi hasarlar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda yara, iyileşmesi beklenen düzeyde gerçekleşmez ve kişinin cildinde iz kalır.

Lazerle Leke Tedavisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Tedavi sırasında ciltte verilen hasar, zaman içerisinde kabuklanır ve ortadan yok olur. Tedaviyi takip eden 15 günlük süre içerisinde sonuçlar kendisini göstermeye başlar. Etkilerin görülme süresi, lekenin derecesine göre değişkenlik gösterebilir. Koyu lekelerin onarılması daha uzun sürecektir. Daha ilk seansın ardından bile belirgin bir renk açılması olsa da işlemin tam etkilerini görebilmek için belli bir süreye ihtiyacımız vardır.

Leke Oluşumu İçin Önlem Almak Mümkün Mü?

Cilt lekelerinin oluşma nedenleri her insan için farklılık arz eder. Güneş ışınlarına fazlaca maruz kalmak, beslenme bozuklukları, genetik etkenler, doğuştan gelen sebepler, alkol ve sigara kullanımı gibi pek çok etken cilt lekelerin oluşmasına sebebiyet verebilir. Cilt lekelerinden korunmak için güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamak, düzenli ve doğru bir cilt bakımı uygulamak, zararlı makyaj malzemelerinden uzak durmak, cildin nem dengesini sağlamak, dengeli ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmak önemlidir.

Doğuştan değil de sonradan oluşan cilt lekelerin temel nedeninin güneş ışınları olduğunu unutmamak gerekir. Özellikle güney enlemlerde, güneşin yeryüzüne dik açıyla geldiği saatlerde güneş kremi kullanmadan güneşe çıkmak, lekelere davetiye çıkarmakla eşdeğerdir. Bununla birlikte yaşadığımız hormonal dengesizlikler, cildimizi savunmasız hale getirir. Bu gibi durumlarda da cildimizde lekeler oluşabilir. Siz de cilt lekelerinizle vedalaşmak istiyorsanız Adana'da hizmet veren Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazer İle Leke Tedavisi Fiyatları

Lazer ile leke tedavisi fiyatları; uygulanan seans sayısı, lekenin derecesi, uygulamayı gerçekleştiren hekimin uzmanlığı, tecrübesi ve verilen hizmetin kalitesi doğrultusunda şekillenecektir. Lazerle leke tedavisi fiyatları hakkında güncel ve net bilgiye ulaşmak için Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazer ile Leke Tedavisi Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Lazer ile Leke Tedavisi hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Lazer Uygulamaları

Lazer ile Akne ve Akne İzi Tedavisi

Lazer ile Akne ve Akne İzi Tedavisi

içeriği görüntüle
Lazer ile Yara ve Ameliyat İzi Tedavisi

Lazer ile Yara ve Ameliyat İzi Tedavisi

içeriği görüntüle
Lazer ile Strialar ( Cilt Çatlakları ) Tedavisi

Lazer ile Strialar ( Cilt Çatlakları ) Tedavisi

içeriği görüntüle
tümünü incele
Hemen Randevu Al