ND YAG Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

ND YAG Lazerle Kılcal Damar Tedavisi İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 - 2 Saat

 • Etki Süresi

  12 - 18 Ay

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

ND YAG Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Yüzde oluşan kılcal damarlar, ince damarların çapının büyümesi, genişlemesi ve cilt yüzeyine yakın noktada ince bir çizgi olarak görünmeye başlamasıyla meydana gelir. Görülme sıklığı son derece yaygın olan bu damarlanma, vücutta herhangi bir bölgede meydana gelebilir. Özellikle açık tenli bireyler, kılcal damar oluşumu açısından risk grubunda yer alırlar.

Cildimizdeki hassasiyet düzeyini artıran kılcal damarlar, yüzümüzde kırmızılığa ve kırmızı lekelere sebep olurlar. Yüzde meydana gelen kılcal damarlanma, kişinin iş ve sosyal hayatında kendisini kötü hissetmesine özgüveninin zedelenmesine ve yaşam kalitesinin zarar görmesine yol açar. ND YAG lazer teknolojisi ile kılcal damarlanma tedavi edilebilmektedir.

Kılcal Damarlanma Neden Oluşur?

 • Güneş ışınlarına korunmasız şekilde uzun süre maruz kalmak
 • Cildin normalden ince ve hassas bir yapıda olması
 • Radyasyon tedavileri
 • Hormonal dengesizlikler ve doğum kontrol hapı kullanımı
 • Genetik faktörler
 • İlerleyen yaş
 • Burun ameliyatları
 • Akne rozase hastalığı
 • Uzun süreler kullanılan kortizonlu kremler
 • Lupus ve benzeri rahatsızlıklar
 • Kılcal damar çatlamalarının en önemli nedenleri arasında yer alırlar.

NDYAG Lazer İle Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Günümüzde lazer teknolojisi kullanılarak kılcal damar tedavisi başarılı şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Tedavi sırasında kılcal damar boyunca lazer ışınları uygulanır. Aşırı ısınma sonucu hasar gören damarlar, zamanla yavaş yavaş kaybolurlar.

İyileşme süresi kalın damarlarda, ince damarlara kıyasla daha kısa seyreder. Damarın genişliği tedavide önemli bir yer tutar. Bu yöntem, kızarma nöbetleri gibi şiddetli yüz kızarıklıkların tedavisinde de başarılı şekilde kullanılmaktadır.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Kaç Saat Sürer?

Kişinin genel sağlık durumuna ve ihtiyaçlarına göre, kişiye özgü şekilde planlanan tedavi, genellikle 3-4 haftalık aralarla 3-4 seans şeklinde planlanır. Tedavinin sonuçları 1-2 seansın ardından gözle görülmeye başlar.

Üçüncü seans itibariyle kesin sonuçlar ortaya çıkar. Kılcal damarın kalınlığı, nerede oluştuğu, neden oluştuğu seans sayısını etkileyen en önemli faktörlerdir. Şikayet konusu burun üzerinde yer alan ince kılcal damarlar ise iyileşme süreci için daha çok seans gerekebilir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Hamilelik sürecindeki kadınlara, epilepsi hastalarına, kalp pili kullanan kişilere ve kanama bozukluğu yaşayan kişilere lazerle kılcal damar tedavisi uygulanmamaktadır. Bu gruplar haricinde hemen her yaştan ve her ten renginden insanlar güvenle lazerle kılcal damar tedavisine başvurabilir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Fiyatları

Tedavi maliyetleri seans sayısına, kişinin ihtiyaçlarına, uygulamayı gerçekleştirilecek olan muayenehane ve doktorun uzmanlığına, tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Lazerle kılcal damar tedavisi fiyatları hakkında güncel ve net bilgi almak için Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Tedaviden sonra güneş koruyucu ürünler kullanmak büyük önem taşır. Özellikle güneş ışınlarının yeryüzüne dik olarak indiği saatlerde koruyucusuz şekilde güneşe çıkmamak gerekir. Güneş koruyucularının yanı sıra şapka kullanmak da iyileşme sürecine katkı sağlayacaktır.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

<

Tedaviden sonra hafif kabarma, kızarıklık ve minik kabuklanmalar görülmektedir. Bunlar beklenen ve olağan etkilerdir. Bu şikayetler birkaç gün gibi kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçecektir. Beklenmeyen bir yan etkiyle karşılaşıldığında derhal doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekir.

Tedavi sırasında hissedilen ağrı minimal düzeydedir. Kullanılan lazer cihazındaki soğutma sistemi, kullanıcının ağrı hissini azaltır ve konforlu bir tedavi deneyimi yaşamasını sağlar.

ND YAG Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz ND YAG Lazerle Kılcal Damar Tedavisi hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Lazer Uygulamaları

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Yenileme ( Er-YAG ve ND YAG )

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Yenileme ( Er-YAG ve ND YAG )

içeriği görüntüle
Lazer ile Leke Tedavisi

Lazer ile Leke Tedavisi

içeriği görüntüle
4D Cilt Gençleştirme

4D Cilt Gençleştirme

içeriği görüntüle
tümünü incele
Hemen Randevu Al