Ablatif ve Non Ablatif Cilt Yenileme

Ablatif ve Non Ablatif Cilt Yenileme İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 - 2 Saat

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Ablatif ve Non Ablatif Cilt Yenileme

Güzel bir cilde sahip olmak için iyi bir bakıma ve cildi dış etkenlerden korumaya ihtiyacımız var. Aksi taktirde cilt lekeleri, kırışıklıklar, akne izleri ve skarlar gibi çok sayıda sorunla karşılaşmamız kaçınılmazdır. Cilt yenileme amacıyla kullanılan serumlar, maskeler ve kremler çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Ablatif ve Non-Ablatif Lazer uygulaması ile çok daha etkili bir cilt yenileme tedavisi mümkün.

Ablatif Lazer Uygulaması Nedir?

Orta ve ileri seviyedeki cilt yenileme uygulamalarından biri olan Ablatif Lazer, ciltteki kırışıklık görünümünü, güneş lekelerini, akne izlerini ve farklı cilt kusurlarını önemli ölçüde azaltır. Ablatif lazer, iki lazer ile cilt yüzeyindeki esi derinin buharlaşmasını ve dolayısıyla vücuttan atılmasını sağlar.

Bununla birlikte cildin alt katmanlarına nüfuz ederek cildin kendisini tazelemesini mümkün kılar. Kullanıcıların bazıları için tek seanslık ablatif lazer uygulaması yeterli olurken bazı kullanıcılarda cilt yenileme süreci daha uzun seanslara yayılabilmektedir. Tedavi tamamlandığında çoğu kullanıcı cilt lekeleri ile vedalaşır ve yeniden taze bir cilde sahip olur.

Ablatif Lazer Uygulaması ile Cilt Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak lazer uygulanacak bölge, topikal anestezi kremleri kullanılarak uyuşturulur. Bu sayede kullanıcı, uygulama sırasında ağrı hissetmez. Sonrasında hedeflenen noktalara lazer atışı gerçekleştirilir.

İlk seansın ardından bile belirgin bir farklılık oluşur. Seans sonrasında ciltte kızarıklıkların oluşması normal ve beklenen bir etkidir. Bu süreçte cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumamız önem arz eder.

Bu nedenle genellikle ablatif lazer uygulaması yaz aylarında daha az tercih edilir. Tedaviden sonraki üçüncü gün, kozmetik ürünlerle cildinizde oluşan kızarıklıkları kapatabilirsiniz.

Non-Ablatif Lazer Uygulaması Nedir?

Non-Ablatif Lazer tedavisi ile cildin içten yenilenmesi sağlanır. Lazer ışınları cildin alt katmanlarına nüfuz eder. Kan pıhtılaşması sağlar. Bu sayede sağlıklı dokunun oluşması için cildin doğal yenilenme mekanizması harekete geçirilmiş olur. Non-Ablatif Lazer uygulamasının seansının ardından, uzun süren kızarıklık veya ciltte gözle görülür bir farklılık yaşanmaz. Cilt, kendisini içeriden yeniler. Bu yüzden sonuçları zaman içerisinde görünür hale gelir.

Non-Ablatif Lazer Uygulaması İle Cilt Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak cilt, topikal anestezi etkili kremler yardımı ile uyuşturulur. Cildin alt tabakasına nüfuz edecek şekilde lazer atışları gerçekleştirilir. Cildinizdeki değişim üçüncü ay itibariyle fark edilmeye başar. Non-Ablatif lazer uygulamasının ardından normal yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Hangi Cilt Yenileme İşlemini Tercih Etmek Gerekir?

Her iki uygulama da kırışıklıklar ve cilt lekeleri ile mücadelede başarılı sonuçlar almamızı sağlar. Bu nedenle tüm dünyada yoğun talep gören bir tedavidir. Her iki uygulamanın da kendilerine göre farklı avantajları vardır.

Ablatif lazer, ciltte birkaç gün sürecek kızarıklıklara neden olur. Bu bir dezavantaj gibi görünse de daha çabuk sonuç alınır. Bununla birlikte Non-Ablatif Lazer uygulaması yaz aylarında bile güvenle uygulanabildiği için avantaj sağlar.

Kişinin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda bu iki uygulamadan en ideal olanı seçilip uygulanır. Siz de cildinizi yenilemek ve tazelemek için Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Ablatif ve Non Ablatif Cilt Yenileme Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Ablatif ve Non Ablatif Cilt Yenileme hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Lazer Uygulamaları

Siğil Tedavisi

Lazer ile Siğil Tedavisi

içeriği görüntüle
Lazer ile Nasır Tedavisi

Lazer ile Nasır Tedavisi

içeriği görüntüle
Lazer ile Foto Yaşlanma Tedavisi

Lazer ile Foto Yaşlanma Tedavisi

içeriği görüntüle
tümünü incele
Hemen Randevu Al