Lazerle Yara İzi ve Ameliyat İzi Tedavisi

Lazerle Yara İzi ve Ameliyat İzi Tedavisi İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 Saat

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Lazerle Yara İzi ve Ameliyat İzi Tedavisi

Birçok farklı etkene bağlı olarak meydana gelen yara ve ameliyat izleri, estetik açıdan bizleri rahatsız eder. Yaşam kalitemize ve öz güveninize zarar verir. Aldığımız yaralardan veya geçirdiğimiz ameliyatlardan sonra cilt dokusunun zarar görmesi ve cildimizde izlerin kalması son derece normaldir.

Günümüzde yara ve ameliyat izlerini gidermek için kullanılan çok sayıda tedavi yöntemi vardır. En etkili tedavilerden biri de lazerle yara izi ve ameliyat izi tedavisidir. Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş, lazerle yara izi ve ameliyat izi tedavisi hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

Lazerle Ameliyat İzi Tedavisi Nedir?

Yara izlerinin tedavisi farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Ancak her yöntem, arzu edilen sonuçları almak için yeterli değildir. Lazer teknolojisi, yara ve ameliyat izlerinin tedavi edilmesinde etkili bir yöntemdir.

Tedavi sayesinde kişi eski sağlıklı cilt dokusuna sahip olur ve estetik açıdan kendisini daha iyi hisseder. Lazerle gerçekleştirilen yara izi tedavisinde fraksiyonel lazer teknolojisi tercih edilmektedir. Kalıcı hasara uğrayan dokunun onarılmasını sağlamaktır.

Cilt yüzeyinde sağlanan soyulmanın ardından, alt katmanda yer alan cilt dokusu yüzeye çıkar ve yara izlerinin görünümü kaybolur. Yüzeye çıkan doku kişinin kendi cildi olduğu için herhangi bir renk farklılığı meydana gelmez. Kişi tıpkı yara izinden önceki gibi homojen ve doğal bir cilt görünümüne sahip olur.

Fraksiyonel lazer teknolojisi yalnızca ameliyat izlerini değil aynı zamanda yanık, akne, kıl dönmesi, suçiçeği ve jilet izlerinde de etki göstermektedir. Kısaca ifade etmek gerekirse bütün cilt kusurlarında lazer tedavisiyle sonuç almak mümkündür. Uygun maliyetli olması lazer tedavisini her geçen gün daha cazip ve popüler hale getirmektedir.

Lazerle Ameliyat İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle ameliyat izi tedavisi bir sürece gereksinim duyar. Çünkü öncelikle cildin soyulması ve cilt dokusunun yeniden oluşması gerekir. Tüm bunlar bir anda olmaz. İlk seansın sonrasında ciltte bir soyulma yaşanır.

Bu hedeflenen bir etkidir. Aynı zamanda ilk günler minik kızarıklıklar ve hafif yanma hissi yaşanabilir. Buz kompresi uygulayarak yanmanın ve kızarmanın önüne geçmek mümkündür. İyileşme sürecinde doktorun tavsiye ettiği nemlendirici ürünleri kullanmak da süreç açısından önem taşır.

Lazerle ameliyat izi ve yara izi tedavisinde izin boyutu kadar derinliği de önem taşır. Aşırı derin izlerde tam iyileşme sağlamayabilir. Buna karşın yine de renk farklılığı ve belirginlik önemli ölçüde azaltılmaktadır.

Dışarıdan bakıldığında izin fark edilmesi zordur. Uygulanan lazer atışları sayesinde ciltteki ölü dokunun yerini canlı ve sağlıklı bir doku alır. Yani cildiniz kendi kendisini tedavi eder.

Lazerle yara ve ameliyat izi tedavisine ek olarak başka bir tedaviye gerek duyulmaz. Sadece uzman doktorunuzun tavsiye ettiği krem ve serumlarla cildinizin nem dengesini korumasına katkı sağlanır. Lazer tedavisinde amaç, cildin kendisini onarılmasına yardımcı olmaktır.

Lazerle Yara ve Ameliyat İzi Tedavisinin Avantajları

Tıp dünyasında lazer teknolojisi, her geçen gün daha aktif şekilde kullanılmaya devam ediyor. Lazer tedavilerinin sağladığı avantajlar hastalar ve doktorlar tarafından bu yöntemin sıkça tercih edilmesini sağlıyor.

Hastaya daha az acı ve daha büyük konfor sağlayan bu yöntem, tedavi sonrasında da konforlu bir iyileşme süreci sunuyor. Aynı zamanda diğer geleneksel yöntemlerle kıyaslandığında lazer tedavilerinde iyileşme sürecinin daha hızlı seyrettiğini de söylemek mümkün.

Siz de Adana, Mersin, Hatay veya Osmaniye'de yaşıyor ve yara izlerinizden, ameliyat izlerinizden kurtulmak istiyorsanız, geç kalmadan Uzman Dermatolog Uzman Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazerle Yara İzi ve Ameliyat İzi Tedavisi Fiyatları

Tedavinin yüksek başarı oranı, bu yönteme olan talebi her geçen gün artırmaktadır. Kullanılan lazer cihazının kalitesi, izlerin derinliği, boyutu, uygulamayı gerçekleştirecek olan doktorun uzmanlık ve tecrübesi, muayenehanenin kalitesi tedavi maliyetlerini belirlemektedir.

Kişinin ihtiyaçlarına göre seans sayısı tespit edilir. Ortalama bir seans sayısından söz etmemiz gerekirse tedaviler genellikle 4 ila 6 seans şeklinde planlanır. Lazerle yara izi ve ameliyat izi tedavisi hakkında güncel ve net fiyat bilgisine ulaşmak için Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş’le iletişime geçebilirsiniz.

Lazerle Yara İzi ve Ameliyat İzi Tedavisi Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Lazerle Yara İzi ve Ameliyat İzi Tedavisi hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Lazer Uygulamaları

ND YAG Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

ND YAG Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

içeriği görüntüle
Lazer ile Strialar ( Cilt Çatlakları ) Tedavisi

Lazer ile Strialar ( Cilt Çatlakları ) Tedavisi

içeriği görüntüle
Ablatif ve Non Ablatif Cilt Yenileme

Ablatif ve Non Ablatif Cilt Yenileme

içeriği görüntüle
tümünü incele
Hemen Randevu Al