Lazerle Nasır Tedavisi

Lazerle Nasır Tedavisi İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 Saat

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Lazerle Nasır Tedavisi

Esasen bir sağlık problemi olmayan ancak yine de kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir durum olan nasır, kişiye acı verir ve pek çok aktiviteyi yerine getirmesine engel olur. Yetersiz ayak bakımı veya el aletlerinin eldivensiz kullanılması gibi durumlarda kişinin ayağının altındaki veya ellerindeki cilt dokusu, normalden daha kalın ve kabuğa benzer bir yapıya bürünür.

Genellikle el ve ayaklarda meydana gelen nasırlar lazer teknolojisi ile tedavi edilebilmektedir. Adana, Hatay, Mersin ve Osmaniye bölgelerindeki hastalarına hizmet veren Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş, lazer ile nasır tedavisi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki nasırlar, virüs veya bakterilerden kaynaklanan bir cilt hastalığı değildir. Ancak yine de ilerlediği taktirde kişinin acı çekmesine ve yaşam kalitesinin düşmesine yol açar. Bu yüzden tedavi edilmesi gerekir.

Nasır Çeşitleri Nelerdir?

 • Yüzeysel Nasırlar

  Yüzeysel nasırlar genel olarak küçük ayak parmaklarında ortaya çıkar. Kişinin yürüdüğü anlarda herhangi bir ağrıya neden olmaz fakat dar ayakkabı tercih edildiğinde ciddi ağrılara neden olabilirler.

 • Parmak Arası Nasırları

  Yüzeysel nasırlar genel olarak küçük ayak parmaklarında ortaya çıkar. Kişinin yürüdüğü anlarda herhangi bir ağrıya neden olmaz fakat dar ayakkabı tercih edildiğinde ciddi ağrılara neden olabilirler.

 • Topuk Nasırları

  Yüzeysel nasırlar genel olarak küçük ayak parmaklarında ortaya çıkar. Kişinin yürüdüğü anlarda herhangi bir ağrıya neden olmaz fakat dar ayakkabı tercih edildiğinde ciddi ağrılara neden olabilirler.

Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bazı vakalarda virüslerden kaynaklanan bazı siğiller, nasır şeklinde görünebilir. Bu yüzden tedavi öncesinde teşhisin doğru konulması büyük önem arz eder. Nasırların tedavi edilmesi için kullanılan çok sayıda tedavi prosedürü bulunur. Ancak bazı nasırların altında iltihap bulunabilmektedir.

Böyle durumlarda uzman bir doktora başvurulması ve öncelikle iltihabın temizlenmesi gerekir. Bunun haricinde fraksiyonel Erbiyum-YAG lazer teknolojisi ile nasırların tedavi edilmesi son derece güvenli, hızlı ve basit bir uygulamadır.

Fraksiyonel Erbiyum-YAG Lazer İle Nasır Tedavisi

Şiddetli ve dayanılması güç ağrılara neden olan nasırların tedavisinde son derece başarılı sonuçlar sağlayan lazer tedavisi, nasırın köküne kadar nüfuz eder. Beş ila on dakika gibi kısa bir zaman diliminde tamamlanabilen bu tedavide genellikle üç seanslık uygulamalar yeterli olmaktadır. Tedavi kişiye özgü planlanır. Ancak genel olarak seans aralıkları 14 ila 21 gün arasında değişmektedir.

Kriyoterapi yöntemiyle kıyaslandığında lazer tedavisinde seans sayısının daha az olduğunu söylemek mümkün. Uygulama sonrasında bir hafta süresince nasırlı bölgeye epitalizan krem sürülmesi gerekir.

Bunun haricinde kişinin başka bir özel bakım yapmasına gerek yoktur. Su toplaması gibi bir etki ortaya çıkmaz. Fakat el ve ayak sağlığına azami özen göstermek gerekir. Fraksiyonel Erbiyum-YAG lazer ile nasır tedavisinin ardından hem normal yaşantınıza dönebilir, ayakkabı giyebilir ve dilediğiniz gibi yürüyebilirsiniz.

Lazer İle Nasır Tedavisi Mi Cerrahi Operasyon Mu?

Lazer tedavisinin ardından kişiye dikiş atılmaz. Özel bir bakıma ihtiyaç duyulmaz. Cerrahi operasyonla kıyaslandığında çok daha kısa sürede tedavinin sonuçlandığını belirtebiliriz.

Lazer tedavisinde cerrahi tedaviden farklı olarak uygulama öncesi bölgenin iğne ile uyuşturulması gerekmez. Tüm bu özellikler değerlendirildiğinde lazer ile nasır tedavisinin cerrahi prosedüre kıyasla çok daha avantajlı ve konforlu olduğunu söyleyebiliriz.

Tedavinin Ardından Yeniden Nasır Oluşumu Önlenebilir Mi?

Tedavinin ardından yeniden nasıl oluşmaması için bazı önlemler alınmalıdır. Doğru ayakkabı seçimi, el ve ayak bakımı, gerektiğinde eldiven kullanımı gibi önlemler alındığı sürece yeniden nasır oluşma riski yok denecek kadar azdır.

Lazer İle Nasır Tedavisi Fiyatları

Nasır tipi, uygulanacak tedavi prosedürü, tedaviyi gerçekleştirecek hekim ve muayenehane tecrübesi, uzmanlığı gibi çok sayıda etken tedavinin maliyetleri üzerinde belirleyicidir. Lazer ile nasır tedavisi fiyatları hakkında net ve güncel bilgi almak için Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazerle Nasır Tedavisi Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Lazerle Nasır Tedavisi hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Lazer Uygulamaları

ND YAG Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

ND YAG Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

içeriği görüntüle
4D Cilt Gençleştirme

4D Cilt Gençleştirme

içeriği görüntüle
Lazer ile Siğil Tedavisi

Lazer ile Siğil Tedavisi

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al