Lazerle Siğil Tedavisi

Lazerle Siğil Tedavisi İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 Saat

 • Etki Süresi

  En Az 3 Seans

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Lazerle Siğil Tedavisi

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar arasında en yaygın görülen hastalıklardan biri HPV’dir. HPV hastalığı siğil adı verilen cilt lezyonlarının görülmesine yol açar. Siğiller HPV virüsünün taşıyıcısı olarak cinsel birliktelik sırasında hastalığın bulaşmasına sebep olur.

Bununla birlikte estetik ve kozmetik açıdan da siğiller rahatsız edici olabilmektedir. Kaşıntı ve yanma gibi rahatsız edici durumlara da sebep olan siğiller, birkaç farklı yöntemle tedavi edilebilmektedir. Siğilin büyüklüğü, tipi ve sayısına göre en uygun tedavi yöntemine karar verilir.

Özellikle genital siğillerin tedavisinde lazer teknolojisi başarı ile kullanılmaktadır.

Lazerle Siğil Tedavisi Nedir?

Kaşıntı, yanma ve sızlama benzeri semptomlar gösteren siğiller bulaşıcı bir cilt lezyonudur. Kişinin kendi bedeninde başka bölgelere veya başka insanlara bulaşma tehlikesi yüksektir. Öte taraftan bazı HPV tipleri kanser tehdidi barındırır. Bu yüzden siğiller geç kalınmadan tedavi edilmelidir.

Siğil tedavisinde kullanılan tüm metotların amacı lezyonların bölgeden temizlenmesi, rahatsız eden belirtilerin giderilmesi ve bulaşma riskinin ortadan kaldırılmasıdır. Lazer teknolojisi ile siğiller yüksek yoğunlukta lazer ışınları kullanılarak bölgeden uzaklaştırılır.

Genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilen lazerle siğil tedavisi, siğillerin aşırı geniş bir yüzeye yayıldığı vakalarda genel anestezi altında da gerçekleştirilebilir. Lazerle siğil tedavisinin acısız bir uygulama olduğunu söyleyemeyiz. Ancak hissedilen acı son derece hafif düzeydedir.

Lazerle Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle siğil tedavisinde lazer ışın demetlerinin tahrip edici etkisinden faydalanılarak siğiller yok edilir. Doktorunuz yüksek yoğunluktaki lazer ışınlarını siğile iletir. Bu sayede siğili besleyen cilt altındaki damarlar yok edilir.

Beslenemeyen siğiller kendiliğinden düşer. Yara yeri ilk bir iki hafta içerisinde kendiliğinden iyileşir. İyileşme süresi, işlem uygulanan siğillerin sayısına ve yayıldığı bölgeye bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Siğilin tipi tespit edildikten sonra derhal tedaviye başlanabilir. Lazerle siğil tedavisi, ciddi bir cerrahi prosedür değildir. Tedavide en önemli unsur deneyimli bir uzman hekim ve muayenehane koşulları altında uygulanmasıdır. Zira uzman olmayan ellerde uygulanan yanlış tedaviler, cilt yüzeyinde mantar ve benzeri sorunların yayılmasına yol açabilir.

Lazerle Siğil Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer teknolojisi, siğil tedavisi için diğer seçeneklerden daha konforlu bir tedavi ve iyileşme süreci sağlar. Tedaviden sonra doktorunuzun önerilerine uymanız ve birkaç haftalığına cinsel birliktelikten uzak durmanız yeterli olacaktır. Eğer olağan dışı bir durum yaşadığınızda doktorunuzla iletişim kurabilirsiniz.

Genital Siğil Tedavisi Sonrası Cinsel Yaşam

Genital siğiller sağlıklı bir cinsel birliktelik için engel teşkil edebilir. 200’e yakın HPV tipi vardır. Bu virüslerin sadece bazıları genital bölgede siğillere neden olur. Fakat genital siğillerin bulaşma tehlikesi son derece yüksektir ve bu durum cinsel yaşantıyı tehdit eder. Cinsellik sırasında kolayca partnerinize bulaştırabileceğiniz bu siğiller, etkisini aylar sonra gösterebilir.

Lazer tedavisi, cerrahi tedavi veya topikal ilaçlar ile genital siğiller bölgeden uzaklaştırılabilir. Lazerle genital siğil tedavisinin ardından sağlıklı cinsel hayata dönmek için bir iki hafta beklemek gerekir. Bu süre yaraların iyileşmesi için ihtiyaç duyulan süredir. Doktorunuz aksi bir şey söylemediği sürece cinsel birliktelik yaşamanızda herhangi bir engel bulunmaz.

Lazerle Siğil Tedavisi Fiyatları

Lazerle siğil tedavisi fiyatları, siğillerin yayıldığı bölge, siğil sayısı ve büyüklüğüne göre şekillenmektedir. Çünkü bu faktörler uygulanacak seans sayısını belirler. Genel olarak bir veya iki seansta tamamlanan tedavinin maliyetleri hakkında güncel ve net fiyat bilgisi almak için Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazerle Siğil Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Lazerle siğil tedavisinde doku hasarı minimum seviyededir. Buna karşın bazı vakalarda iz kalabilir. Siğillerin büyüklüğü ve sayısı, iz kalma riskini arttıran en önemli unsurdur. Büyük siğillerin tedavi edilmesi dokuda daha fazla hasara yol açabilmektedir.

Lazerle siğil tedavisinde şiddetli bir acı yaşanmaz. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen tedavide hasta ciddi bir acı hissetmez. Fakat tedavinin ardından birkaç gün hafif bir ağrı hissedilebilir. Basit ağrı kesiciler bu ağrıları dindirmek için yeterli olmaktadır.

Ortalama on beş dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan bu tedavinin süresi siğillerin boyutu, sayısı ve bölgesine göre değişebilir.

Siğiller tekrar etmeye eğilimli bir cilt lezyonudur. Tedavi sonrasında siğillerin nüksetme ihtimali vardır. Özellikle genital bölge siğilleri tekrarlamaya daha yatkındır.

Her hastanın kişisel koşulları ve ihtiyaç duyduğu tedavi farklıdır. Kriyoterapi ve elektrokoter gibi yöntemlerin yeterli olmadığı vakalarda lazer ile siğil tedavisi tercih edilmektedir.

Hayır, lazerle siğil tedavisinin herhangi bir risk unsuru yoktur. Aksine son derece güvenli bir tedavi yöntemidir.

Lazerle Siğil Tedavisi Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Lazerle Siğil Tedavisi hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Lazer Uygulamaları

ND YAG Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

ND YAG Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

içeriği görüntüle
4D Cilt Gençleştirme

4D Cilt Gençleştirme

içeriği görüntüle
Lazer ile Nasır Tedavisi

Lazer ile Nasır Tedavisi

içeriği görüntüle
Hemen Randevu Al