Fraksiyonel Lazer İle Cilt Yenileme

Fraksiyonel Lazer İle Cilt Yenileme İşlem Takvimi
 • İşlem Süresi

  1 Saat

 • Etki Süresi

  --

 • İşe Dönüş

  --

 • Anestezi

  Gerekmiyor

Fraksiyonel Lazer İle Cilt Yenileme

Leke, akne ve yaşlanma belirtilerinin tedavisinde başarıyla kullanılan fraksiyonel lazer ile cilt yenileme tedavisi; yüz, boyun, göğüs, dekolte ve el bölgelerinde yaşlanmaya bağlı oluşan izlerin görümünün hafifletilmesinde son derece başarılıdır.

Fraksiyonel Lazer İle Cilt Yenileme Tedavisi Nedir?

Fraksiyonel lazerle cilt yenileme işlemi, cildin kollajen üretimini arttırarak yaşlanma belirtilerini hafifletme amacı taşır. Bunun için ER-YAG Lazer veya ND-YAG Lazer teknolojisi kullanılır.

Uygulama sırasında, cilt yüzeyinden çok ince bir tabaka kaldırılır. Cilt düzleştirilir ve kollajen doku gerginleştirilerek kırışıklıklar hafifletir. Lazer teknolojisi sayesinde cildin alt katmanlarına kolaylıkla nüfuz edilebilir. Bu da cildin alt katmanlarındaki sorunlara müdahale edebilmemize olanak tanır.

Tedavi, cilt dokusunda kontrollü ve iyi huylu bir hasar bırakarak cildin kollajen üretiminin tetiklenmesi sağlar. Bu da yaşlanma belirtilerini hafifletir ve geciktirir. Cildin hemen her bölgesine güvenle uygulanabilen fraksiyonel lazer teknolojisi güçlü bir sıkılaştırma etkisine sahiptir.

Fraksiyonel Lazer İle Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

 • ND-YAG Lazer veya ER-YAG Lazer cihazları kullanılır.
 • Tedavi öncesinde uygulama bölgesine lokal anestezi etkili kremler sürülür.
 • Tedavi sırasında hastanın cildinde bir miktar yanma ve sıcaklık hissetmesi normaldir.
 • Tedavi sonrasında doktorunuzun tavsiye ettiği kremleri bir hafta veya 10 gün süresince kullanmanız gerekir.
 • Seanslar 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Tedavi için en önemli noktalardan biri de mevsim uygunluğudur. Mümkünse yaz aylarında lazerle cilt gençleştirme tedavisi yapılmamalı eğer yapılacaksa da çok dikkatli olunmalıdır. Hasta, tatilini dahi lazer tedavisini hesaba katarak planlanmalıdır.

Tedaviden sonraki 15. gün, işlemin sonuçları gözle görülmeye başlar. Yüz bölgesinin tamamında sıkılaşma ve kaldırma efekti ortaya çıkar. Bunun yanı sıra ince kırışıklıkların görünümü büyük oranda azalır.

Fraksiyonel Lazer ile Kırışıklık Tedavisi Yapılır Mı?

Evet. Kırışıklıkların tedavisi için fraksiyonel lazer teknolojisi kullanılmaktadır. Dermatolog hekiminizle birlikte cildinizde kırışıklık tedavisinin uygulanacağı alanlar tespit edilir.

Cildinizin ihtiyaç duyduğu en ideal lazer cihazı seçildikten sonra, tespit edilen noktalara birkaç seans tedavi uygulanır. Gerçekleştirilen her seansın ardından kırışıklıklarda belirli bir oranda azalma gözlenir. Seans sayısı ve aralıkları uygulama bölgesine ve kişinin ihtiyaçlarına göre değişmektedir.

Lazerle Cilt Yenileme Sonrası Bakım

Fraksiyonel lazer ile tedavi edilen ciltte yeni kollajen dokunun oluşma süreci hızlanır. Cildin nem tutma kapasitesi artar. Cilt daha genç, taze ve gergin bir görünüme kavuşur.

Tedavi sonrasında kişi herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan günlük yaşantısına döner. İlk bir hafta-on günlük süreçte doktorunuzun reçete ettiği kremleri kullanmanız gerekir. Bununla birlikte ilk günler cildinizi kimyasal ürünlerden korumanızda, güneşe doğrudan maruz kalmamanızda ve cildinizin nem dengesini korumanızda fayda vardır.

Fraksiyonel Lazerle Cilt Yenileme Fiyatları

Uygulamayı gerçekleştirecek olan doktorun uzmanlık ve tecrübesi, muayenenin sağladığı olanaklar ve seans sayısı tedavi fiyatlarını belirlemektedir. Fraksiyonel lazer ile cilt yenileme tedavisi hakkında güncel ve net fiyat bilgisine ulaşmak için Adana Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Menteş ile iletişime geçebilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer İle Cilt Yenileme Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Nevşehir, Aksaray, Konya, Karaman, Diyarbakır, Mardin, Hatay, Niğde, Kahramanmaraş, Elazığ, Sivas, Yozgat, Batman, Muş, Kilis, Tunceli ve Erzincan gibi yakın illerde yaşayan hastalar, uzman, deneyimli ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz Fraksiyonel Lazer İle Cilt Yenileme hizmetimizden yararlanmak istediklerinde randevu al formunu doldurarak, Adana'da bulunan muayenehanemizden bu hizmeti alabilirler.

NOT: Hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili içeriklerimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili tüm konularda doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diğer Lazer Uygulamaları

ND YAG Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

ND YAG Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

içeriği görüntüle
Lazer ile Leke Tedavisi

Lazer ile Leke Tedavisi

içeriği görüntüle
4D Cilt Gençleştirme

4D Cilt Gençleştirme

içeriği görüntüle
tümünü incele
Hemen Randevu Al